CHP'li Çerçioğlu'dan Yoğun Mesai

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin ’topuklu efe’ olarak anılan CHP’li Başkanı Özlem Çerçioğlu; Nazilli, Sultanhisar, Atça ve Bozdoğan ilçelerinde temel attı, açılışlar gerçekleştirdi.

CHP'li Çerçioğlu'dan Yoğun Mesai
CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu; CHP’li Bozdoğan Belediye Başkanı Salim Tümer Apaydın tarafından ilçeye kazandırılan 400’ü kapalı 800’ü açık olmak üzere 1200 metrekare alan üzerinde yapılı 2 bin 500 kişi kapasiteli düğün salonunu açtı. Açılış kurdelesini Başkan Apaydın, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP’li Milletvekili Metin Lütfi Baydar ve partisinin milletvekili adaylarıyla birlikte kesen Çerçioğlu, ardından büyükşehir tarafından yaptırılacak sekiz kilometrelik baraj yolu genişletme çalışmalarının temel atma törenine katıldı. Kadınlardan oluşan mehteran ekibinin gösterisi sonrası temel atma törenine gerçekleştiren Başkan Çerçioğlu, ardından beraberindeki heyetle birlikte Nazilli’ye hareket etti. Yıldıztepe Mahallesi’ne yaptırılan Çocuk Kültür Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Aynı gün Karaçay ve Yeşil mahallelerinde de Çocuk Kültür Merkezileri hizmete girdi. Yıldıztepe’deki açılışa; CHP İl Başkanı Hikmet Saatçi, Efeler İlçe Başkanı Bayram İnci ve Nazilli İlçe Başkanı Ali Çankır da katıldı.
 
"TÜM ÇABALARIMIZ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN"
Kültür merkezlerinde 1500 kişinin bağlama, gitar, resim, ahşap boyama, halk oyunları, plates, İngilizce, satranç gibi kültürel faaliyetlerde eğitim göreceğini belirten Başkan Çerçioğlu, "Bizler büyükşehir belediyesi olarak birçok hizmetlerde bulunuyoruz. Ama benim için bir anne olarak çocuklarımızın geleceği çok önemli. Bir anne, baba ne ister tabii ki çocuklarının okuması. Tüm çabalarımız çocuklarımız için. Şimdi de buradaki çocuk kültür merkezimizin açılışını gerçekleştiriyoruz" dedi.
 
UĞUR GETİRMESİ DİLEĞİYLE KOLYE HEDİYESİ
Dualarla yapılan açılış sonrasında sınıfları gezen Çerçioğlu, öğrenci ve velilerle de sohbet etti. Öğretmen Gür, Çerçioğlu’na kurs hakkında bilgiler de verdi. Kursun kadınların istihdamına yönelik önemli bir branş olduğunu anlatan Gür’ün konuşmalarını dinleyen Çerçioğlu, kolyeyi boynuna taktıktan sonra Özel kalem müdürünü yanına çağırarak bu kursun tüm merkezlerde açılması talimatını verdi.
 
Nazilli’de üç ayrı mahallede faaliyete geçen çocuk kültür merkezlerinin açılışında çevre belediye başkanlarının olmasına rağmen Nazilli’nin MHP’li Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın katılmadığı görüldü. Gazetecilerin Başkan Alıcık’ın açılışa davet edilip edilmediği yönündeki sorusuna Çerçioğlu, "Tüm belediye başkanlarımızı SMS ile açılışa davet ettik" dedi. Telefonla ulaşılan Başkan Alıcık ise, "Bana herhangi bir davet ya da SMS gelmedi, açılıştan haberim yoktu" yanıtını verdi.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 22:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER