CHP'li Başkan AK Parti Yorumu

Çanakkale Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısında CHP’li Belediye Başkan Ülgür Gökhan, AK Parti’nin 1 Haziran Pazartesi günü Berat Kandili için lokma dağıtımı sırasında zabıta ekipleri ile yaşadığı arbedeyi seçimler öncesinde AK Parti’nin korku ve çöküşü olarak yorumladı. AK Partiye yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen AK Parti Belediye Meclis Üyesi Av. Tülay Ömercioğlu ise Başkan Gökhan’ı demagoji yapmakla suçladı.

CHP'li Başkan AK Parti Yorumu
 
Çanakkale Belediye Meclisi’nin Haziran ayı Meclis toplantısında gündeme 1 Haziran Pazartesi günü Kordon’da Berat kandili olması nedeniyle AK Partililer ile Çanakkale Belediyesi Zabıta ekipleri arasında yaşanan lokma arbedesi damgasını vurdu. İki gündür Çanakkale gündemini meşgul eden lokma arbedesinde AK Partililer, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın kadınlardan özür dilemeli çağrısına Başkan Gökhan Belediye Meclis toplantısında yanıt verdi. Toplantıya AK Parti, CHP ve MHP Belediye Meclis üyeleri, birim müdürlerinin yanı sıra Zabıta Müdürlüğü’nde görevli zabıtalarının katılması dikkat çekti. Belediye Meclisi toplantısında gündem maddelerine geçilmeden önce aylık değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan konuşmasını AK Parti ile zabıtalar arasında yaşanan lokma arbedesine ayırdı. Başkan Ülgür Gökhan, Çanakkale’de iki gündür yaşanan arbedeyle ilgili her şeyin söylendiğini belirtti. İki gündür incelemelerini ve ifadelerini tamamladığını ifade eden Başkan Gökhan, "Bu konuyu şahitler huzurunda A’dan, Z’ye anlatacağım" dedi.
 
"4 FARKLI NOKTA GÖSTERİLDİ"
 
Başkan Gökhan, 1 Haziran günü AK Parti tarafından Truva Atı yanında bulunan partiye ait stant yanında lokma dağıtımı için izin istendiğini belirterek, AK Partililere düzenleme yapılan Kordon boyunda alınan Belediye Meclisi kararı gereği hiçbir şekilde sıcak ve soğuk üretimi yapılamaz ve satılamaz kararının, AK Partililere bildirildiğini söyledi. Başkan Gökhan, daha sonra Zabıta Müdürlüğü ile AK Partililer ile yapılan görüşmelerinin ardından partililere 4 farklı noktada lokma dağıtımı yapılması için yer gösterdiğini de ifade etti.
 
"KORKU VE ÇÖKÜŞÜN İFADESİDİR"
 
Başkan Gökhan, "Bu açıkça bence korkunun ve çöküşün ifadesidir. Bu bir provokasyondur. Zabıtanın görevine engel olma hele ki Belediye Meclis üyelerinin buna katkı vermeleri, tam tersine evet arkadaşlar burası yasal değil demek yerine ısrarla provokasyona devam etmelerini ben açıkçası üzücü buldum. Görevlerinden dolayı arkadaşlarımız ayrıca orada hiçbir kadınla muhatap olmamıştır. Sadece Tülay Ömercioğlu ile muhata olmuşlardır. Onun dışında hiçbir kadınla yüz yüze gelmemişlerdir. Videolarda hepsi mevcut. O sırada videodaki kişiler zabıtaya engel olmuştur. Onlarla itişme vardır. Onun dışında bir tek kadın yoktur. Çünkü bizim zabıtamız hiçbir kadına işlem yapmaz ve yapamaz. Bizim fıtratımız da böyle bir şey yoktur. Bu başkalarının fıtratında vardır. Kadına şiddet olamaz. Hiç kimse bunu yapmaya tenezzül bile etmez. Bu yalanı şiddetle kınıyorum. Ve kadın hemşerilerimizden bu konuda ne kadar duyarlı olduğumuzu bilmelerini istiyorum. Burada kadınlara ne zabıtanın ne de herhangi bir partilinin şiddet uygulaması, darp uygulaması ve sözlü sataşmada bulunması söz konusu değildir. Varsa ilgililer burada gereğini derhal yaparım. Gerçekten adalet partisi için üzgünüm. Zaten siyah kurdele takıp gelmişler. Yas tutuyorlar. Hakikaten artık yas tutma zamanı gelmiştir. Çünkü bu çöküşün bir yasıdır" dedi.
 
KONU YARGIYA TAŞINDI
 
AK Parti İl Başkanı Erdener Can’ın kendisi hakkında zabıtaları bizzat gönderdiği açıklamalarını da yalan olarak değerlendiren Başkan Gökhan, Bülent Turan’ın özür dileme çağrısına Çanakkale Belediyesi zabıtasından özür dilenmesine bekleyerek karşılık verdi. Başkan Gökhan olayla ilgili olarak karakolda verilen ifadelerin ardından konunun yargıya taşındığını belirtti.
 
CHP’Lİ BAŞKAN’A DEMOGOJİ YAPMA SUÇLAMASI
 
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan konuşmasını tamamladıktan sonra söz alan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Avukat Tülay Ömercioğlu, Başkan Gökhan’ı yaşanan olayla ilgili olarak demagoji yapmakla suçlayıp, AK Parti’ye yöneltilen eleştirileri kabul etmediklerini söyledi. Karşılıklı yaşanan sözlü tartışmaların ardından konuşmaları tamamlanmasıyla Çanakkale Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 22:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER