CHP'den Hasan Tahsin Anıtı Önünde Terör Kınaması

CHP İzmir’den TBMM’de temsil edilen dört partiye çağrı yapıldı. CHP İl Başkanı Alattin Yüksel, ''Acilen dört partinin genel başkanı ve grup başkan vekilleri terör gündemiyle toplanmalı ve bu işi Meclis’te ele almalıdır'' dedi.

CHP'den Hasan Tahsin Anıtı Önünde Terör Kınaması
 
CHP İl Başkanı Alattin Yüksel, İzmir Konak Meydanı’ndaki İlk Kurşun Hasan Tahsin Anıtı önünde CHP’li yöneticilerle birlikte Ankara’da patlamayla ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamaya CHP İzmir milletvekilleri Musa Çam, Özcan Purçu, Murat Bakan, Ali Yiğit, PM üyeleri, YDK üyeleri, İl Yöneticileri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İlçe Başkanları, belediye başkanları katıldı. Üzerinde ’yüreğimiz yanıyor kalbimiz Ankara’da’ yazılı siyah pankartı anıt önüne bırakan CHP’liler daha sonra yaşamını yitirenler anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.
 
CHP İl Başkanı Alattin Yüksel, Türkiye’nin kalbinde, başkent Ankara’da son 5 ayda 169 can kaybı olduğunu belirtti, “630’dan fazla yaralımız var. Bu acı hiçbir açıklamayla tarif edilemez. Hiçbir söz, ateş düşen ocaklardaki yangını söndüremez" dedi.
 
Genelkurmay Başkanlığı’nın, Başbakanlığın, Bakanlıkların bulunduğu Türkiye’nin en iyi korunması beklenen Başkent Ankara’da bu olayların nasıl engellenemediğini soran Yüksel, “Ankara da 6 aydır Emniyet Müdürü yoktur. Başkentin güvenliği 2’nci sınıf bir müdüre bırakılmış, bu zaafiyette terörün ekmeğine yağ sürmüştür. 7 Haziran 2015-30 Ocak 2016 tarihleri arasında resmi rakamlara göre 254 polis ve askerimiz şehit oldu. Kesin rakam açıklanmamakla birlikte 800’den fazla suçsuz sivil insanımız hayatını kaybetti. Masum insanlarımızı çoluk çocuk, kadın-yaşlı demeden katleden, amacı ülkedeki birliği bozmak, kardeşliğimizi yok etmek, kaos ortamı yaratmak olan alçakların, kalleşlerin, terör denen belayı bu ülkeye musallat edenlerin tamamını lanetliyoruz. Bunca can yitip gitmişken, bu işin başındakiler nasıl olur da hiç sorumluluk, suçluluk, vicdan azabı duymadan koltuklarına sıkı sıkıya bağlı kalabiliyorlar? Bir kez daha buradan söylüyoruz, acilen dört partinin genel başkanı ve grup başkan vekilleri toplanmalı ve bu işi mecliste ele almalıdır. Bu saldırıyı yapan canavarlara, vahşilere buradan haykırıyoruz. Al bayrağımızın dalgalandığı her yerde, vatandaşımızın nefes aldığı her karış toprağımızda, nefesimiz ensenizde olacak. Bu ülkede, malum zihniyetlerle yaratmaya çalıştığınız, korku ve kaos düzenine izin vermeyeceğiz. Bu anlayışla belki de terörü halk olarak, millet olarak yeneceğiz. Bunca ölümden, bunca kayıptan sorumlu olan, Türkiye’nin yükünü taşıyamayan, ülkeyi yönetemeyen hükümet derhal istifa etmelidir. Dört siyasi partinin ortak hareketiyle meclis sadece terör gündemiyle toplanmalıdır" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER