Caminin Yardım Kasasını Çaldı

Mersin’de, girdiği camide namaz kılıyor gibi yaptıktan sonra, cemaatten toplanan paraların konulduğu kasayı çalan hırsız, kaçtı. Olay, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Caminin Yardım Kasasını Çaldı
Olay, merkez Mezitli İlçesi Akdeniz Mahallesi’ndeki Teşvikiye Camii’nde 21 Mart tarihinde meydana geldi. İkindi namazı sonrası camiye giren kimliği belirsiz hırsız, etrafı kolaçan ettikten sonra cematten toplanan yardım paralarının konulduğu kasanın yanına yöneldi. Bir süre etrafını gözetleyen zanlı, daha sonra kasayı bulunduğu yerden alarak önce yere koydu. Daha sonra ise kimsenin bulunmadığından emin olmaya çalışan şüpheli, hızlı bir şekilde göstermelik olarak 1 rekat namaz kılarak, kasayı alıp süratle camiden ayrılırken güvenlik kamerası da olanları saniye saniye kayıt etti.
 
Olay, görevlilerin akşam namazı için camiye gelmesiyle ortaya çıktı. Kasanın yerinde olmadığını fark eden görevliler, güvenlik kamerası görüntülerini incelediklerinde çalındığını fark etti. Cami görevlilerinin haber vermesiyle olay yerine gelen polis, kamera görüntüleri inceleyerek, zanlının yakalanması için çalışma başlattı.
 
Çalınan kasanın içerisinde tam olarak ne kadar para olduğu bilinmiyor.
Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2016, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER