'Bursa'da Sırada Tank Üretimi Var'

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Recep Altepe, Bursa’da tramvay, metro, hızlı trenin ardından tank üretimi için de hazırlık yapıldığını belirterek, atılan adımlarla birlikte kentin Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda öncü olacağını söyledi.

'Bursa'da Sırada Tank Üretimi Var'
Başkan Altepe, Bursa ve Türkiye’nin tramvay markası olan ‘İpekböceği’ni üreten Durmazlar Makine’nin sahipleri Hüseyin ve Fatma Durmaz kardeşleri ağırladı. Ankara Yolu’ndaki yeni büyükşehir belediye binasında gerçekleşen görüşmede, sanayinin potansiyeli ve atılması muhtemel adımlar değerlendirildi.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın bu dönemde en büyük şansının sanayiciler olduğunu ifade etti. Kentin alt yapısının bu konuda güçlü olduğunu, mühendislik eğitimi alan yöneticiler olarak bu farkı değerlendirmek için azami gayret sarf ettiklerini belirten Başkan Altepe, “Valilik, ticaret ve sanayi odası, üniversite hepimiz bir şeyler üretebilmek, Bursa’nın adını tarihe altın harflerle yazdırmak için gece gündüz çalışıyoruz. İnşallah bu dönem Bursa için farklı, şanslı bir dönem olacak” dedi.
 
Başta otomotiv olmak üzere tekstil ve beyaz eşyada dünyaya kendisini kabul ettiren şehirde artık katma değeri yüksek ürünlerin sahne aldığını söyleyen Başkan Altepe, tramvay, metro ve hızlı tren derken uçak üretimine de geçildiğini hatırlattı. Tank üretimi için görüşmelerin sürdüğünü, en kısa zamanda bu alanda da var olmak istediklerini, bunun için adım attıklarını kaydeden Başkan Altepe, “Artık tramvay, metro ve hızlı tren derken bunlar yapılıyor. Şu anda uçak da başladı. Artık onda da bir fabrikamız var. Önümüzdeki Nisan ayında Almanya’daki bir fuarda artık bir Türk uçağı da yer alacak. İnşallah bundan sonra savunma sanayisi için tankımız geliyor. Diğer cihazlarımız bir bir yol alıyor. Bunlarla birlikte inşallah Türkiye’nin hedefleri doğrultusunda Bursa öncü olacak” diye konuştu.
 
Başkan Altepe, Durmazlar Makine’nın sahipleri Hüseyin ve Fatma Durmaz kardeşleri attıkları cesur adımlar nedeniyle tebrik etti. Raylı sistemlerdeki üretimle Durmazlar’ın bir dünya markası haline geldiğini vurgulayan Başkan Altepe, “Bursa’da çok güçlü bir sanayi alt yapısı var. Ve bunu de en başta Durmazlar gösterdi. Kendilerini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu. 
 
Hüseyin Durmaz da, Durmaz Ailesi olarak verilen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını bildirdi.
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2016, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER