Bursa'da Selin Yaraları Sarılıyor

Uludağ’dan gelen sel sularına teslim olan Fidyekızık Mahallesi’ndeki hasarın giderilmesi için Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çalışmalara başlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti’li Recep Altepe, ilk andan itibaren bölgede çalışmaların devam ettiğini belirterek, vatandaşların mağduriyetini ortadan kaldırmak için gerekli her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Bursa'da Selin Yaraları Sarılıyor
Merkez Yıldırım İlçesi’nde, şiddetli yağışlar sonrası dün dağ eteklerindeki derelerin taşması sonucu Fidyekızık Mahallesi sular altında kalırken, sel sularının istinat duvarını yıkması sonucu da Fidyekızık İlkokulu da sular altında kaldı. Çok sayıda aracın sel sularına kapılmasıyla birçok vatandaş mağdur olurken, Büyükşehir Belediyesi, BUSKİ ve Yıldırım Belediyesi’ne bağlı ekipler, hem ilkokulda hem de mahalle genelinde çalışmalarda başladı.
 
İklim değişikliklerine bağlı olarak mevsimsel yağışların daha da şiddetli hale gelebildiğine dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, selin vurduğu Fidyekızık Mahallesi’nde bugün incelemelerde bulundu. Olayın yaşandığı ilk saatlerden itibaren bölgede çalışmalara başlandığını dile getiren Başkan Altepe, "Aşırı yağışlarla Uludağ, yatağından çıkan sular Fidyekızık Mahallemizde tahribata yol açtı. Kapatılan dere yatakları ve ağzı tıkanan kanallar yüzünden yaşanan olayın ardından ekiplerimiz bölgede çalışmaya başladı. Önemli bir alan sular altında kalmış. Kapatılan dere yataklarının açılması ve tıkanan kanalların tümüyle açılması için çalışmalar devam ediyor. Bir daha bölgede böyle baskınlar yaşanmaması için gerekli her türlü tedbiri alıyoruz. Vatandaşımızın mağduriyetinin ortadan kaldırılması için de gerekli her türlü desteği vereceğiz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER