Bulunan Lav Silahı İmha Edildi

Bartın'da, sandal indirmek için ırmağın kenarındaki çalıları temizleyen bir kişi lav silahı buldu. Bomba imha uzmanı lav silahını bulunduğu yerde patlatarak imha etti.

Bulunan Lav Silahı İmha Edildi

Özel bir şirkette muhasebe görevlisi olarak çalışan Musa Toprak dün kendisine ait sandalı Bartın Irmağı'na indirmek için sanayi sitesi mevkisinde çalıları temizlerken metal parçaya dokunduğunu fark etti. Metal parçanın üzerinde bulunan toprağı elleriyle temizleyen Toprak, lav silahını görünce polise ihbarda bulundu. Bartın Emniyet Müdürlüğü'nden gelen bomba imha uzmanının yaptığı incelemenin ardından bölge emniyet şeridiyle çevrildi. Polis, silahın bulunduğu yeri kontrol altında tuttu. Lav silahının üzerinde incelemeler tamamlanınca, imha edilmesine karar verildi. Saat 19.00 sıralarında, bomba uzmanı tarafından lav kontrollü şekilde patlatıldı.

Bartın Emniyet Müdürü Mehmet Altınok konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Silahın üzerinde seri numarası bulunuyor ve patlamamış. Ama kısmen deforme olmuş. Cumhuriyet Başsavcılığımızın bilgileri doğrultusunda mühimmatın menşei gibi konularla ilgili adli süreç başlatılacak. Şu anda buraya hangi yolla ve nasıl geldiği konusunda bir fikir yürütmemiz imkansız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2012, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER