Bu Sözler Yürek Dağladı!

Soma'daki faciadan sağ kurtulan bir işçinin "Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin." sözleri sosyal medyada çok konuşuldu. Bir ilkokul öğrencinin babasını resmettiği bu çizim de sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

 
 
"Madene tekrar inecek misiniz?" sorusuna yürek yakan yanıt: "Girmeliyim… Bankaya kredi borcum var."
 
Türkiye yaşanan maden felaketinde, mahsur kalan işçilere, ölenlere ve geride bıraktıkları gözü yaşlı ailelere ağlarken, ilkokula giden bir çocuğun madende çalışan babasını resmettiği bu çizim sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.
 
Madene tekrar inecek misiniz?
 
Soma'daki faciadan sağ kurtarılan bir maden işçisi NTV'nin canlı yayınında madende yaşadıklarını anlattı. İşçi,  "Madene tekrar inecek misiniz?" sorusuna ise yürek yakan bir yanıt verdi: "Girmeliyim… Bankaya kredi borcum var."
 
"Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin"
 
Ayrıca madenden yaralı kurtarılan bir işçinin ambulansa bindirilirken  "Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin." demesi sosyal medyada çok konuşuldu.
 
İŞTE O TWEETLERDEN BAZILARI
 
kadriye seçilmiş [email protected]  
Gözyaşlarıma hakim olamadığım an işte sedye kirlenmesin çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kurban olsun size ya
 
Armağan Kozanoğlu [email protected] 
Yedirdiğin her lokma temiz , bırak varsın kirlensin sedye
 
Güzel KURŞUN [email protected]_Kursun  
Kurtarıldığında ambulanstaki sedyeye yatırılırken sedye kirlenmesin diye çizmesini cikarmaya kalkan emekci agabey, yureginden operim seni..!
 
Tezcan Temelkuran [email protected] 
AMBULANS'A BİNEN MADENCİMİZ SEDYE KİRLENMESİN DİYE ÇİZMELERİNİ ÇIKARIYORMUŞ BEN BUNA AĞLARIM , YANARIM EKMEK UĞRUNA ÖLENLERE
 
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2014, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER