Bu İllerde Yaşayanlar Dikkat!

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Bu İllerde Yaşayanlar Dikkat!
Yağışların İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Muğla, Kırşehir, Yozgat, Çorum çevreleri ile Doğu Akdeniz'in Toroslar Mevkii, Adana kıyı kesimi ile Kastamonu'nun güney ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji, oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği uyarısında bulundu.
 
Hava sıcaklığının güney, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı ve yer yer mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.
Rüzgarın ise genellikle kuzey ve batı, Akdeniz kıyı kesimi ile Güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.
 
Ankara: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 
İstanbul: Parçalı yer yer çok bulutlu 21
 
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
 
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde kuzey ilçelerinde, gece saatlerinde kıyı kesiminde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.  28 
 
Antalya: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 23 
 
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. 20 
 
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 20
 
Erzurum: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 22
 
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 30
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2015, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER