Boztaş Davasına Kadınlar Sahip Çıktı

Yozgat’ta geçen yıl ekim ayında 6 çocuk annesi eşi 28 yaşındaki Arzu Boztaş’ı av tüfeğiyle yaralayıp, iki bacağının kesilmesine neden olan 38 yaşındaki Ahmet Boztaş’ın tutuklu olarak yargılandığı davayı izlemek için kadınlar adliye önünde toplandı.

Boztaş Davasına Kadınlar Sahip Çıktı
 
Yozgat’ın Taşköprü Mahallesi’nde meydana gelen olayda 6 çocuk annesi Arzu Boztaş’a eşi Ahmet Boztaş av tüfeğiyle 7 el ateş etti. Ağır yaralanan ve Ankara’da tedavi gören Arzu Boztaş’ı iki bacağı kesildi. Tutuklanan Ahmet Boztaş’ın yargılandığı Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ikinci duruşması öncesinde Adliye Sarayı önünde geniş güvenlik önlemleri alındı.
 
Duruşmayı izlemek üzere Arzu Boztaş’ın babası Elvan Cansever ile diğer yakınları, Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukat Evin Konuk, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, CHP Yozgat Milletvekili adayı Zeynep Kılıçaslan ve bazı CHP yöneticileri Adliye Sarayı’na geldi. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği’nin Ankara Temsilcisi Ayşen Kavas, kadın cinayetlerini durdurmak için mücadele verdiklerini söyledi. Kavas, Arzu Boztaş’ın evliliği boyunca şiddet gördüğü kocası tarafından pompalı tüfekle kolları ve bacaklarından vurularak, bacaklarının kesilmesine neden olduğunu söyledi. Ayşen Kavas, verilen mücadele sonucunda Arzu Boztaş’ın durumuna daha fazla seyirci kalmayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da harekete geçerek, mağdurun hastane masraflarının karşılandığını ifade etti.
 
Arzu Boztaş’ın avukatı Evin Konuk, duruşmada sanığın 3 şahit daha gösterip, mahkemece dinlendiğini, bunların da çelişkili ifadeler verdiğini kaydetti. Avukat Konuk, ’’Sanığın aklı dengesinin yerinde olup, olmadığının araştırılması yönündeki talebi mahkeme heyeti geri çevirdi. Bunun üzerine sanık avukatı tarafından mütaala için ek süre istendi. Mahkeme heyeti de duruşmayı 4 Haziran 2015 tarihine erteledi. Bu tarihte karar verilmesini bekliyoruz’’ dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2015, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER