Boydak'tan Erdoğan'a Destek

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seferberlik çağrısında bulunduğunu hatırlatırken, "Sayın Cumhurbaşkanımızın bu çağrısını işadamları olarak yerinde buluyor ve yüzde 100 destekliyoruz" dedi.

Boydak'tan Erdoğan'a Destek
KAYSO Mart ayı olağan meclis toplantısı ve müşterek meslek komitesi toplantısı 21 Mart 2016 tarihinde odanın konferans salonunda yapıldı. Toplantıya meclis üyeleri, meslek komitesi ve disiplin kurulu üyeleri katıldı. KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, terör olaylarında yaşamlarını yitirenlere Allah’tan rahmet dileyerek, her türlü terör eylemlerini lanetlediklerini söyledi. Boydak, şöyle dedi:
 
"Burası bizim vatanımız, gidecek başka yerimiz yok. Her şeye rağmen biz burada yaşamaya devam edeceğiz. Ülkemizin üzerinde oynanan oyunları görmemiz gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız bugün bir konuşmalarında seferberlik çağrısında bulundu. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu çağrısını KAYSO olarak yerinde buluyor ve yüzde yüz destekliyoruz. Bu hassas dönemde hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız. İşadamları olarak bizler işin ekonomik tarafındayız. İş dünyası olarak dimdik ayaktayız. Hiçbir ekonomik faaliyetimizden geri kalmadan ve korkmadan yolumuza devam edeceğiz. Birlik beraberlik içerisinde ülkemizin bu süreci en kısa zamanda atlatacağına inanıyoruz."
 
TUTUKLU KARDEŞLERİMİN SAĞLIKLARI YERİNDE
 
Soruşturma kapsamında Hacı Boydak ve Memduh Boydak’ın tutuklu durumda olduklarını anımsatan Başkan Boydak, bu süreçte kendilerini arayıp soran ve destek verenlere teşekkür ederken, "Malum kardeşlerim soruşturma kapsamında tutuklu durumdalar. O günden beri ziyaret ediyoruz. Sağlıkları gayet yerinde. Sizlere çok selamları var. Özellikle Sayın Hacı Boydak Bey’in Kayseri Sanayi Odamızın restore döneminde çok büyük katkıları oldu. Biz hukuki sürecin sağlıklı bir şekilde yürüyeceğine inanıyor ve kısa zamanda aramıza katılmalarını arzu ediyoruz. Hacı bey Kayserimizin duayen sanayicilerinden bir tanesidir. Memduh bey de kardeşimdir. Kayserimizin yetiştirdiği nadir üst düzey beyinlerden bir tanesidir. İnşallah onları yine aramızda göreceğiz ve Türk sanayisine, ekonomisine büyük katkı sağlayacaklarına inanıyoruz ki zaten devam ediyor" diye konuştu.
 
Bu süreçte doğal olarak Boydak Grubu’nda bir görev değişikliğine gidildiğini de ifade eden Başkan Boydak, genel kurullarını yaptıklarını, yönetim kurulunun kendilireni başkan olarak atadığını bildirirken, "Allah’ın izniyle bu görevi layıkı ile yerine getireceğiz. Hiçbir endişemiz yok. Çünkü ekibimiz oldukça sağlam. Benimle birlikte yönetime yeni giren arkadaşlarımız oldu. Neticede hayat devam ediyor. İşleri var gücümüzle devam ettireceğiz. Pes etmek yok. Hukuki işlerimizi takip edeceğiz" ifadelerini kullandı.
 
Hükümetin ekonomik konularda ilk 120 günde yapmayı taahhüt ettiği birçok konunun gerçekleşmiş olmasından memnuniyet duyduklarını kaydeden Başkan Boydak, hala yapılması gereken işler olduğunu, bu konuların koordinasyon içerisinde iyi niyetle takip edildiğini anlattı. Boydak, alınan son kararla KOSGEB’in desteklerinin artacağını, bunun da sanayicinin lehine olduğunu söyledi. KOSGEB imkanlarından yararlanmaları konusunda işadamlarına çağrıda bulunan Başkan Boydak, "Rakiplerimizden geri kalmak istemiyorsak bu imkanlardan yararlanalım. Bu imkanları üst üste koyduğumuz zaman iyi bir yekun teşkil ediyor. Benim ricam bu konuda arkadaşlarımızın azami dikkati ve takibi yapmalarıdır. Buralara projeler oluşturmakta, müracaat konularında ya da herhangi bir bilgi eksikliğinde Odamıza müracaat edelim. Buradan gerekli destekleri vermeye hazırız. Yeter ki siz isteyin" dedi.
 
KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, Kayseri Serbest Bölgesi’nin bakanlık tarafından ’İkinci bölge’ olarak ilan edildiğini, bunun çok yerinde bir karar olduğunu belirterek, Kayseri Serbest Bölgesindeki faaliyetlerin gayet güzel gittiğini, alınan bu kararla daha da iyi olacağına inandıklarını ekledi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER