Boro'ya Denizde Anma

Çanakale’de İçdaş Yelken Kulübü sporcuları dün hayatını kaybeden ünlü Türk denizcisi Sadun Boro anısına bugün Çanakkale Boğazı’na çiçek bıraktı.

Boro'ya Denizde Anma
 
İçdaş Yelken Kulübü’nde gerçekleşen anma töreni öncesinde İçdaşspor Kulübü Yelken Şube Sorumlusu Şehnaz Doğruyol, genç yelkencilere teknesiyle dünyayı dolaşan ilk Türk Denizci Sadun Boro’nun hayatı hakkında bilgi verdi. Şehnaz Doğruyol, "Bir takım bireyler vardır, cesaretleriyle yaşadıklarıyla, yaptıklarıyla ön plana çıkarlar. Sadun Boro da bunlardan bir tanesidir. Bugün onu anmak için buradayız. Birazdan denize çıkıp Sadun Boro adına boğaza çiçek bırakacağız. Başta sevgili ailesi ve sevili eşi Oda Boro ile tüm sevenlerinin başı sağolsun" dedi.
 
Yelken Kulübü’ndeki toplantının ardından 20 genç yelken sporcusu denize açılmadan önce kollarına bağlı siyah kurdeleler ile saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşunun ardından genç yelkenciler yelkenleri ile 200 metre denize açıldı. Çanakkale Boğazı’nda bir araya gelen genç yelkenciler adına yelken sporcusu Hilal Özsoy’un (16) dün hayatını kaybeden Türk denizci Sadun Boro’nun anısına boğaza çiçek bırakması ile tören sona erdi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2015, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER