Bodrum'da Salsa Rüzgarı

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde, Türkiye Dans Sporları Federasyonu (TDSF) Sportif Sosyal Danslar (Salsa) Türkiye Kulüplerarası 8’inci Etap yarışması yapıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı yarışmada dansçılar kıyasıya mücadele verdi.

Bodrum'da Salsa Rüzgarı
 
Bodrum Dans Kulübü tarafından bu yıl 16’ıncısı düzenlenen Uluslararası Bodrum Dans Festivali programında da yer alan Sportif Sosyal Danslar (Salsa) Türkiye Kulüplerarası 8’inci Etap yarışması Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda yapıldı. Türkiye Dans Sporları Federasyonu (TDSF) tarafından düzenlenen şampiyonanın 8’inci etabına minikler, yıldızlar, gençler, yetişkinler ve büyüklerde toplam 110 çift katıldı. 12 hakemin görev aldığı yarışlarda, dansçılar sahne arkasında heyecanla sahneye çıkacakları zamanı beklerken, bazıları prova yaptı. En fazla puanı alabilmek için mücadele eden dansçıların performansı izleyenlerden bol bol alkış topladı. Yarışma sonunda düzenlenen törenle kategorilerinde dereceye girenlere ödülleri verildi.
 
Yarışmada minikler 1C’de Muğla Dans ve Gençlik Spor Kulübü’nden Can Gökçe ve Yağmur Nural, Yıldızlar 1C ’de Dans Sanat Spor Kulübü’nden Berkay Çelik ve Azra Erkaya, Yıldızlar C’de Gümüş Kedi Gençlik Spor Kulübü’nden Görkem Tektaş ve Ece Öztan, Gençler C’de Seans Dance Kültür Gençlik Spor Kulübü’nden Atahan Yıldırım ve Laura Alina Keçeli, Yetişkinler A’da Aytunç Bentürk Dans ve Spor Kulübü’nden Cem Demir ve Melisa Sahra Katılmış, Büyükler kategorisinde ise Çankaya Belediyesi Eşli Danslar Spor Kulübü’nden Asuman ve Selman Göksel Çifti birinci oldu. Ayrıca Show Salsa kategorisinde ise Boğaziçi Dans Sporları Kulübü’nden Betül Kırlı ve Can Dursun çifti birinci oldu. Bodrum’da yarın (Pazar) Latin ve standart danslar kulüpler arası yarışması yapılacak.
 
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2015, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER