BM Zeytinyağı Tesisini İnceledi

Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı Bölge Ofisi İstanbul Direktör Yardımcısı Olivier Adam ve beraberindeki heyet, Kilis’te organik zeytinyağı fabrikasında incelemelerde bulundu.

BM Zeytinyağı Tesisini İnceledi
BM Kalkınma Programı Bölge Ofisi İstanbul Direktör Yardımcısı Olivier Adam, Kalkınma Programı Türkiye Ofisi Mukim Temsilci Yardımcısı Matilda Dimovska ve beraberindekilerle GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), İpekyolu Kalkınma Ajansı, Kilis Organik Zeytin Üreticileri Birliği’nin mali katkıları ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) teknik desteği ile Kilis merkeze bağlı Kocabeyli köyünde hizmete açılan Kilizi Entegre Organik Zeytin Yağı Tesisleri’nde incelemelerde bulundu.
 
Kilis Organik Zeytin Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Polat ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Yardımcısı Mehmet Sinan Bulut ile İpekyolu Kalkınma Ajansı uzmanlarının eşlik ettiği heyet, tesisleri gezerek bilgi aldı.
 
Olivier Adam, tesisleri beğendiğini belirterek, "Bu bölgede üretilen zeytinyağı, dünyanın en iyi kalitesine sahip zeytinyağlarından biri. Bugün burada bizler Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı olarak söz konusu bulunduğumuz tesisteki ekipmanların ve sistemi kurulmasında yardımcı olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bu sayede burada çiftçilikle uğraşan toplumun daha iyi bir şekilde üretim yapabilmesini ve bunu satabilmesini katkıda bulunmak bizim çok önemli. Burada bu süre içerisinde kooperatif başkanı ve üyeleriyle harika bir iş birliği içerisinde bulunduk" dedi.
 
Kilis Organik Zeytin Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Polat ise, tesisin yapımına katkı sağlayanlara teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 20:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER