Bir Bana Bir Van'a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Kocaeli Kitap Fuarı bugün açıldı. Dün kent merkezindeki Yürüyüş Yolu boyunca sıralanan tarihi çınar ağaçlarına 3 bin kitap asılarak tanıtımı yapılan ve açılışı bugün gerçekleştirilen Kitap Fuarı'nda 350 yayınevi katılıyor.

Bir Bana Bir Van'a

 

Uluslararası İnterteks Fuar Merkezi'nde bugün açılışı yapılan ve 22 Mayıs'a kadar açık kalacak olan Kocaeli Kocaeli Kitap Fuarı yayınevlerinin yanı sıra araştırmacı, fikir adamı, yazar ve şairlerin katılımıyla açıldı. Fuarın açılışında konuşan Vali Ercan Topaca, kitap okumanın ufku genişlettiğine vurgu yaparak, kitap okuyan insanın gözlem gücünün geliştiğini belirterek kitap okunanın önemine değindi. Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül ise kitabın toplumu aydınlatma yolunda büyük bir emek olduğunu söyleyerek Kocaeli Kitap Fuarına gelen herkesden anneler günü için de annesine bir kitap almasını istedi. 
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise konuşmasında, Fuar boyunca ayrıca Büyükşehir Belediyesi olarak "Bir bana bir de Van'a" adlı bir kampanya düzenlediklerini, herkesten kendine bir tane kitap alırken bir tane de Van'daki öğrenciler için kitap alıp cam fanusa atmasını istedi.
İlk gün onur konuğu olarak Orhan Koloğlu'nun hazır bulunduğu, ayrıca Vural Savaş'ın da     kitaplarını imzaladığı Kitap Fuarı'nda yarın da saat 11.00'den itibaren 20'nin üzerinde yazar standlarda kitaplarını imzalayacak.
 
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2012, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER