Binlerce Balık Ekmek Dağıtıldı

İzmit Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen ve Sekapark’ta gerçekleştirilen Deniz Festivali’nde renkli görüntüler yaşandı. Sekapark’a gelen vatandaşlara  binlerce balık ekmek dağıtıldı. 

Binlerce Balık Ekmek Dağıtıldı
 
Festivale Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan Ak partili bazı belediye başkan adayları ve partinin ilçe yöneticileri de katıldı. Türkiye Aşçılar Federasyonu ve Kocaeli Akademik Aşçılar Derneği üyeleri hazırladıkları pastaları bu festivalte sergiledi. Deniz ürünleri şeklinde hazırlanan pastalar büyük ilgi görürken deniz ürünleri yemek yarışması, plaj voleybolu turnuvası, ayak tenisi gösterileri, yelken gösterisi, balık tutma, su gösterileri, fotoğraf yarışmaları gibi bir çok etkinlik yapıldı.
 
Festivale katılanlara binlerce  balık ekmek dağıtılırken, gökyüzüne balon bırakma, kıyı temizliği gibi etkinliklerin de yer aldığı festivalde konuşan Başkan Nevzat Doğan Türkiye’de hep ilkleri yapan belediyeyiz. Etrafımız denizlerle çevrili olmasına rağmen denizlerden yeterince yararlanamıyoruz. İlkini gerçekleştirdiğimiz festival sayesinde İzmitlileri denizle daha fazla buluşturmak istiyoruz" dedi. 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2015, 21:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER