Beyoğlu'nda Muhtarlığa Saldırı

Maskeli iki kişinin Hacıahmet Mahallesi Muhtarlığı'na attığı cisim patladı.

Beyoğlu'nda Muhtarlığa Saldırı

Beyoğlu Hacıahmet Mahallesi Muhtarlığı'na saat 09.00'da gelen iki kişi, ellerindeki bir cismi muhtarlığa atıp kaçtılar. Bu sırada içeride bulunan muhtarın eşi Gülay Önay, ucu yanar vaziyetteki cismi fark edince hemen yere yattı. Atılan cisim birkaç saniye içinde patladı. Patlamanın şiddetiyle etrafta bulunan eşyalar yerlere saçıldı. Birkaç cam kırıldı. Yüzleri maskeli 17-18 yaşlarında oldukları öğrenilen iki kişi ise ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi.

Olayı duyar duymaz gelen Muhtar Baki Önay, “Ben yoktum eşim buradaydı. İçeride işlemi olan birkaç kişi daha vardı. İki genç geliyor. Getirip buraya bir şey koyuyor kocaman. Ucu da yanıyor. Eşim görünce hemen yere kapaklanıyor. O anda da patlıyor. İçerisi harp alanına dönmüş. Bu üçüncü defadır buraları kırdılar. Benim kimseye herhangi bir zararım yok. Herkesin işini eşit şekilde yaptım. Kimseyle herhangi bir itilafım da yok" dedi. Gülay Önay ise “Bir kişi gördüm ben, ben anlamam oraya bir şişe yuvarlandı. Patlama oldu. Kulağım duymuyor, daha da ne olacak bilmiyorum. Patlama sırasında camın önüne durdum patladı gitti" diye konuştu.

Olayın yaşandığı sırada muhtarlık kapısında olduğunu söyleyen Cengiz Bağdır oda “Yüzleri maskeli iki kişilerdi. Muhtemelen torpili şişeye sarmışlar içeriye attılar. Patlayınca camlar aşağı indi. Sonrada aşağıya kaçtılar. Bu muhtarlığa yapılan üçüncü saldırı" diye konuştu.

Haber verilmesiyle olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler, muhtarlık çevresine güvenlik şeridi çekerek incelemelerde bulundu. Patlamaya neden olan cismi inceleyen polis, eşkalleri belirlenen saldırganları da arıyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2012, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER