Beşiktaş Esnafından Kadınlara 'Özür' Jesti

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Beşiktaş’ta bulunan Kartal Heykelini’nin önünde kadınlar ve çarşı esnafı ile birlikte bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada Beşiktaş’ta bir balık restoranında eğlenen bir grup kadının, hesapta çıkan anlaşmazlık yüzünden işyeri çalışanları tarafından darp edildikleri iddiası da gündeme geldi.

Beşiktaş Esnafından Kadınlara 'Özür' Jesti
 
Kadınlara karanfil dağıtan Hazinedar çarşı esnafının kadınlara özel Pazar günü akşamına kadar her şeyde yüzde 30 indirim yapacağını açıkladı. Beşiktaş Belediyesi tarafından mühürlenen dükkan yakınlarında yapılan açıklamada, Hazinedar birkaç gün önce yaşanan olaylara değinerek “Beşiktaş çarşıda çok üzücü bir olay yaşadık. Kadını ezmeye çalışan, erkek egemen anlayışın üzücü bir örneğini yaşadık” diye konuştu.
 
“ESNAFLIĞI HAK ETMEYEN BİR ESNAFIN VE ÇALIŞANLARININ YAPTIĞI KÖTÜ MUAMELE”
 
Kadına yönelik şiddetin her geçen gün arttığını ve bütün yasal düzenlemelere rağmen artışın önüne geçilemediğini vurgulayan Hazinedar, “Esnaflığı hak etmeyen bir esnafımızın ve onun çalışanlarının yaptığı kötü muameleyi konuşuyoruz. Biz buna yönelik, Beşiktaş Esnaf Derneği ile beraber, hem idari hem de fiili olarak en şiddetli tepkiyi göstermek istiyoruz. Kadına saygının örneğini vermek için çok katı tedbirler almaya son derece kararlıyız” dedi. Esnaflarla birlikte kadınlar için Pazar günü akşamına kadar yüzde 30 indirim yapma kararı aldıklarını açıklayan Hazinedar, “Bugün bize destek veren bütün esnafımıza kadınlarımıza küçük bir özür olarak tüm kadınlarımız için yüzde 30 indirim sunacaklar” dedi.
 
ESNAFIN AÇIKLAMASINI DİNLEMEDİ
 
Açıklamanın ardından Beşiktaş Esnafları Derneği başkanı ve mekanın işletmecisi Erdal Yel’in gazetecilere açıklama yaptığı sırada, orada bulunan Hazinedar konuşmayı dinlemeden olay yerinden ayrıldı. Olayın kesinlikle yaşanmadığını savunan Erdal Yel, Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar’dan özür dilediklerini, kadınlardan da özür dilemeye hazır olduklarını dile getirdi. Yel, “Böyle bir olay olduğu için üzgünüz. İnşallah en yakın zamanda telafi edeceğiz” diye konuştu.
 
Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar daha sonra, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, Beşiktaş Belediyesi Çırağan Hizmet Binası’nda İstanbul’da ilk Kadın Dayanışma Merkezi’ni hizmete açtı.
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2016, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER