Başbakan Davutoğlu Manisa'da

Başbakan Ahmet Davutoğlu, toplu açılış törenine katılmak için Manisa’ya geldi. Cuma Namazını kentte kılan ve açılış öncesi Şehzadeler Belediyesi’ni de ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, caddede halkı yürüyerek halkı selamladı.

Başbakan Davutoğlu Manisa'da
 
Manisa’da toplu açılış yapacak olan Başbakan Ahmet Davutoğlu, önce İzmir’e geldi. Oradan da helikopterle 8 Eylül Stadyumu’na inen Başbakan Davutoğlu, sonrasında karayoluyla Cuma Namazını kılmak için Şehzadeler İlçesi’ndeki Hatuniye Camii’ne hareket etti. Davutoğlu’na Manisa ziyaretinde eşi Sare Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ da eşlik etti. Başbakanın ricası üzerine Manisa’ya geldiği öğrenilen eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, önceden gelerek cami girişinde Davutoğlu’nu karşıladı. Bu sırada yanına gelen bir çocuğun "Sizi çok seviyorum Başbakanım" demesi üzerine Davutoğlu, çocuğa sarılarak öptü.
 
Başbakan Davutoğlu’nun gelişinden önce camide yoğun güvenlik önlemi alındığı görüldü. Camiye gelenler teker teker arandı. Cuma Namazını kılan Davutoğlu’nu çıkışta cami bahçesinde vatandaşlar alkışladı. Korumaların camide alkış yapılmaması için uyarması üzerine bir vatandaş, "Benim Başbakanım siz ne karışıyorsunuz?" diyerek tepki gösterdi.
 
ÇOCUK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NE GÖTÜRÜLDÜ
 
Vatandaşlarla selamlaşarak caminin önüne gelen Başbakan Davutoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’ndeki gençlerle birlikte ’Teröre karşı eller semaya kalkıyor’ yazılı pankartın önünde poz verdi. Ardından Manisa Valiliği önünde tören mangasını selamladı. Başbakan Davutoğlu, Ak Partili Şehzadeler Belediyesi ziyaretini gerçekleştirmek için Mustafa Kemal Paşa Caddesi üzerinden 100 metre mesafe yürüdü. Başbakan’ın korumaları tarafından bu sırada çocuklara çeşitli oyuncaklar ve satranç kutuları dağıtıldı.
 
O anlarda adı öğrenilemeyen bir genç, aldığı satranç takımını korumaların önüne yere atmasıyla ortam hareketlendi. Bu genç Başbakan korumalarınca gözaltına alınıp, Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.
 
Mustafa Kemal Paşa Caddesi üzerinden belediyeye ulaşan Davutoğlu, mehter gösterisiyle karşılandı. Başbakan Davutoğlu, burada mehter takımıyla fotoğraf çektirip ardından Şehzadeler Belediyesi’ni ziyaret etti. Ardından toplu açılış törenin gerçekleştirileceği Muradiye Spor Kompleksi’ne geçti.
 
"BU ŞAHIS BİR DAHA GÜN YÜZÜ GÖREMEYECEK"
 
Davutoğlu, Manisa'da gerçekleştirilen Toplu Açılış Töreni'ne katıldı. Burada vatandaşlara hitap eden Başbakan Davutoğlu, Karaman'da bir öğretmenin 10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddialarına yönelik soruşturma ile ilgili, "Hepimizin vicdanını yaralayan bir konuya da burada değinmek istiyorum. Karaman'da yaşanan olaydan haberiniz vardır. Birkaç gündür özellikle sosyal medyada çok ciddi şekilde duyulmuş, bilinmiş bir olay. Buradan açık şekilde söylüyorum. Çocuklarımıza yönelik istismara karşı bu cani sapığın hak ettiği ceza ne yazık ki ceza kanunumuzda yok. Ama tüm milletimiz emin olsun ki bu caniye gereken cezanın verilmesi için bu davanın, bu çocukların hukukunun takipçisi olacağız. Biz her bir çocuğu gördüğümüzde kendi evladımızı görürüz. Hiçbir çocuğun herhangi bir caninin, sapığın elinde böylesine mağdur edilmesine izin vermeyiz. Eşref-i mahlukat olan insanın yüz karası olan bu şahıs bir daha gün yüzü görmeyecek" açıklamasını yaptı.
 
"OLAYDAKİ FAİLE BEN İNSAN BİLE DİYEMEM"
 
Konuyla ilgili ne gerekiyorsa yapılacağını vurgulayan Davutoğlu, Meclis'te Araştırma Komisyonu kurulduğunu hatırlatarak, "Bu istismarıyla alakalı TBMM'de partilerin oy birliğiyle Araştırma Komisyonu kuruldu. Bu daha ilk andan itibaren konu bana intikal ettiğinde arkadaşlarıma verdiğim talimatta. Bütün partilerle birlikte gereken araştırma önergesini verin. Vicdanlarımızı yaralayan çocuk istismarı konusunda aydınlatılmamış tek bir nokta dahi kalmayacak. Her ne yapılacaksa AK Parti bu konuda en ön safta olacak. Bu olayın kendisi bir insanlık ayıbıdır. Olaydaki faile ben insan bile diyemem. Bu aşağıların aşağısı bir mahluktur. Kim bir çocuğa el uzatırsa o, emin olun ki bütün insanlığın en aşağılık mahluğudur. Bununla ilgili ne gerekiyorsa yapılacak. Hiç kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER