Bakan Eroğlu Soma'da

AK Parti İzmir milletvekili adayı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, seçim çalışmaları kapsamında maden faciasıyla sarsılan Manisa’nın Sama İlçesi’ni ziyaret etti. Kent için hükümet tarafından yapılan ve yapılacak projeler hakkında halka bilgi verdi.

Bakan Eroğlu Soma'da
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Soma’yı ziyaret etti. Genel seçimde destek isteyen Eroğlu, belediye binası önünde vatandaşlara seslendi. Faciada ölenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır dileyen Bakan Eroğlu, devlet olarak üstlerine düşeni yapmak için azami gayret sarf ettiklerini vurguladı.
 
"MANİSA’YI DÜNYA TURİZMİNE AÇIYORUZ"
 
Manisa’da hükümetlerince hayata geçirilen yatırımlar hakkında bilgi veren Eroğlu, "Son 13 yılda 12 milyar liralık yatırım gerçekleştirildi. Bu yatırımlar içinde bakanlıklarının da önemli bir payı var. Manisa’yı dünya turizmine açıyoruz. Spil Dağı’na yapılan 45 adet orman köşkleri ile spor alanlarını Şehzadeler belediyemize teslim ettik. Şimdi de Spil’e iki tane de şifa verecek otelin yapımı için ihale gerçekleştirildi. Bir de teleferik yapılacak. Spil Dağı’nı bütün dünyaya tanıtacağız. Manisa’mızı yemyeşil yapacağız. Manisa’da sulama ihtiyacı var. Manisa’da çok sayıda gölet inşa ediyoruz. Bin günde bin gölet kapsamında Manisamıza çok büyük göletler inşa edeceğiz. Sulanmadık toprak kalmayacak. Manisamızın toprakları son derece verimli topraklar. Manisamızı, Somamızı yemyeşil yapacağız. Manisa Gediz Ovası’nı yenilemek için 1 milyon 100 bin dekar arazi de çalışma yapıyoruz. Akhisar’da içme suyu temini için Gürdük Barajı’nı yapacağız. 12 bin 600 dekar sulama yapılacak. 5 gün sonra sözleşmesi imzalanacak. İhalesi yapıldı. Soma’da, 2 otomatik meteoroloji ölçüm istasyonunu daha kurduk. 1760 hektar alanı ilgilendiren Yağcıllı Göleti sulama tesisinin yapımına başlanıldı. Turgutalp, Bakırçay ve yan derelerinin ıslahı da tamamlandı" dedi.
 
Ormanları kırsal kalkınmanın lokomotifi olarak kullanmaya başladıklarını söyleyen Eroğlu, "Özellikle bozuk orman alanlarında ceviz, badem, fıstık çamı, ne olursa olsun delicelerini aşılıyoruz ve vatandaşa dağıtıyoruz. Üç yıl boyunca bakımı, masrafı bakanlığa ait geliri vatandaşa ait olacak. Bunun için kura çekiyoruz. En yakın mahalledeki vatandaşlara hane başına parselleyip, kura ile bunları dağıtıyoruz. Sertifikasını da veriyoruz" diye konuştu.
 
Manisa’yı dünyaya gıda maddesi ihraç eden bir merkez haline getirmeyi planladıklarını belirten Eroğlu, şöyle konuştu:
 
"Manisa’ya ve Somamıza çok güzel hizmetler yapacağız. Bunun için istikrar gerekiyor. Türkiye’de şu anda gururla ifade ediyorum, siyasi istikrar var. 7 Haziran seçimleri basit bir milletvekili seçimi değildir, büyük hedefleri gerçekleştirmek isteyen bir parti ile Türkiye’nin önünü kesmek isteyenler arasındaki bir mücadeledir. Biz aziz milletimize güveniyoruz. Manisalılara ve Somalılara güveniyoruz. İnşallah 7 Haziran’da Soma’dan da gereken cevap verilecektir."
 
OKUL AÇILIŞINA GEÇTİ
 
Soma Belediyesi önündeki konuşmasının ardından Bakan Eroğlu, Demirören Şirketler Grubu tarafından Cenkyeri Mahallesi’nde yaptırılan ilkokul ve anaokulu açılışına katılmak üzere ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2015, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER