Baba Katiline Tahrik İndirimi

Adana’da birlikte işlettikleri kahvede hasılat paylaşımı yüzünden çıkan kavgada babası 54 yaşındaki İsa Dağparçası’nı bıçakla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 31 yaşındaki Umut Dağparçası hakkında açılan davada ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası yerine, tahrik hükümlerinden yararlandırılıp 12-18 yıl arasında cezalandırılması istendi.

Baba Katiline Tahrik İndirimi

Olay, 5 Mayıs’ta meydana geldi. İddiaya göre, alkol alan İsa Dağparçası ile oğlu Umut Dağparçası arasında birlikte çalıştırdıkları kahvede hasılat ve çalışanların ücretlerinin ödenmesi konusunda tartışma çıktı. Tartışmanın ardından alkolün de etkisiyle öfkelenen İsa Dağparçası, oğlu Umut Dağparçası’na ’Sen hırsızsın. Sen benden çalıyorsun’ diyerek, eşi ve doğmamış bebeğine küfrederek elindeki bıçakla saldırdı. Kahvede çalışan Kamuran Kapıcıoğlu, İsa Dağparçası’nı tutarak sakinleştirmeye çalışırken oğlu Umut Dağparçası da sokağa çıkarıldı. Kendisini tutan Kapıcıoğlu’na yumruk vurarak elinden kurtulan İsa Dağparçası, oğlunun bulunduğu yere giderek tekrar saldırdı. Baba ile oğul arasındaki boğuşma esnasında İsa Dağparçası alkolün de etkisiyle dengesini kaybedip yere düştü. Kendine ait bıçakla bacağından tek bıçak darbesiyle yaralanan İsa Dağparçası, kaldırıldığı hastanede öldü. Olaydan sonra kaçan Umut Dağparçası, 3 gün sonra yakalanarak tutuklandı.

Suçlamayı kabul etmeyen Umut Dağparçası, tutuklandığı nöbetçi mahkemedeki ifadesinde şunları anlattı: "Babam şans oyunları bağımlısıdır. Olay günü kahvenin kasasından para istedi. Ben de kasada para yok dedim. Önce anneme küfredip, bana yumruk attı. Ben kaçınca eşime ve çocuğuma küfretti. Ben de üzerimdeki bıçağı çıkardım. Beni ve babamı tutarak engellediler. Elimdeki bıçağı da amcam aldı. Babam kendisini tutan Kamuran’a yumruk vurup elinden kurtuldu. Sonra tekrar küfrederek elinde bıçakla üzerime geldi. Ben babamın bıçaklı elini tuttum. Alkolün de etkisiyle dengesini kaybedip düştü. Düşerken de elindeki bıçakla yaralandı."

Soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, olayla ilgili iddianame hazırladı.

Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, cinayetin ’olası kast ve tahrik altında’ işlendiği öne sürülerek sanık Umut Dağparçası’nın ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası yerine 12-18 yıl hapsi talep edildi.

Sanık Dağparçası’nın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2012, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER