Avrupa'dan Asya'ya Teleferik

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Kağıthane’de Ak Parti Harmantepe mahallesi secim irtibat bürosunun açılışını yaptı. Topbaş, Kağıthane’den metroya binenlerin Mecidiyeköy- Altunizade arasına kuracakları teleferik hattı ile 15 dakikada Anadolu Yakası’na geçebileceklerini söyledi. 

Avrupa'dan Asya'ya Teleferik
 
Ak Parti Kağıthane Belediye Başkan adayı Fazlı Kılıç ile birlikte seçim otobüsünden halkı selamlayan AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Topbaş, trafiği kapatmamak için Harmantepe bürosunun hemen ilerisinde bulunan Gültepe seçim irtibat bürosunu otobüsten selamlamakla yetindi.
 
MECİDİYEKOY’DEN ALTUNiZADE’YE TELEFERİK
 
Harmantepe bürosu önünde kısa bir konuşma yapan Topbaş, Kağıthane’den metroya binenlerin Mecidiyeköy- Altunizade arasına kuracakları teleferik hattı ile 15 dakikada Anadolu Yakası’na geçebileceklerini söyledi. Basın ile İstanbul Boğazı teleferik hattının görsellerini paylaşan Topbaş, Mecidiyeköy- Altunizade teleferik hattı için ihale aşamasına geldiklerini duyurdu.
 
Mecidiyeköy’den Altunizade’ye yapacağımız teleferikle de 15 dakikada Anadolu yakasına geçebileceğini aktaran Topbaş, “Hayal denilen şeyler gerçek oluyor. Kimsenin koymadığı vizyonu prtaya koymaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi. Saatte 6 bin yolcu taşıyacak Teleferik hattındaki kabinler 32 kişilik olacak.
 
Harmantepe Seçim İrtibat Bürosu’nun kurdelesini kesen Topbaş, daha sonra seçim arabasından halkı selamladı. Açılış için hazırlanmış Gültepe bürosunun önünde, trafiğin daha fazla sıkışmaması için duraklamayan Topbaş, otobüsten konuşmakla yetindi. Bir esnaf otobüsteki Topbaş’a muz verdi. Karşılayanların çiçek de takdiminin ardından yoluna devam eden Topbaş, Esenler programına yetişmek üzere Kağıthane’den ayrıldı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2014, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER