Arkadaşları Doğum Gününü Unutmadı

Eskişehir’de 2 Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı protestolarında saldırıya uğrayan ve 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın (19) doğum günü nedeniyle üniversitedeki arkadaşları kampüste duvara siluetini yaptı.

Arkadaşları Doğum Gününü Unutmadı
Anadolu Üniversitesi’nde Öğrenci Kolektifi üyesi bir grup öğrenci, Ali İsmail Korkmaz için doğum gününde anma etkinliği düzenledi. Öğrenciler Yunus Emre Kamüpüsü’ndeki bir alışveriş merkezinin duvarına Ali İsmail Korkmaz’ın siluetini yaptı. Öğrenciler adına konuşan Ali Osman Koçum, Ali İsmail Korkmaz’ın doğum gününde onun siluetini yaptıklarını belirterek şöyle konuştu:
 
"Bugün Ali İsmail Korkmaz’ın doğum günü. Biz Ali İsmail’in siluetini dördüncü defa yapıyoruz. Önceki 3 siluet Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından silinmişti. Biz Ali İsmail’e bir söz vermiştik, bu üniversitede onun adını yaşatmaya devam edeceğiz diye. Bugün de bunu yerine getiriyoruz, bunun çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Her geçen gün başka ölümler, başka katliamlar yaşanıyor. Biz eğer bunları unutturursak yenilerinin yaşanacağını düşünüyoruz. Bu üniversitede Ali İsmail Korkmaz’ı hiç unutturmayacağız. Biz geziden bu yana direnmeye devam ediyoruz."
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER