Arda ve Emre'den Anlamlı Ziyaret

Hayata Renk Ver Derneği’nin düzenlediği organizasyonla, Arda Turan ve Emre Belözoğlu, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatmakta olan kalp hastası çocuk ve gençleri ziyaret etti.

Arda ve Emre'den Anlamlı Ziyaret
 
Dr. Siyami Ersek Hastanesi’nde, hastalara moral olması amacıyla her hafta bir etkinlik düzenleyen Hayata Renk Ver Derneği, bu hafta, hastaların yoğun talepleri üzerine, milli futbolcular Arda Turan ve Emre Belözoğlu’nu hastaneye davet etti. Hastaneye gelen yıldız  futbolcuların, Serkan, Tuncer, Beyzanur ve Resul adlı 4 hastayı ziyaret ettiği öğrenildi. 
 
Resul Çetin’in odasında bir süre kendisini bekleyen futbolcular, beklerken Resul’un oda kapısına mesaj yazdılar. 
 
Doç. Dr. Mehmet Eren, “Çocuk kalp cerrahisi ve çocuklar içerisinde de kalp yetersizliği olup nakil olacak çocuklar var. Bunu, toplumun hassasiyetini, farkındalığını oluşturmak için, sağolsunlar bu arkadaşlarımız geldiler, burada bizi de onurlandırdılar. Bunu, toplumun dikkatini çekmek için özellikle oluşturduk diyerek, hem futbolculara teşekkür etti hem de organizasyonun amacını açıkladı.
 
HERKESİN BİLİNÇLENMESİ LAZIM
 
Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözoğlu da, Hayata Renk Ver Derneği’ne teşekkür ederek, Yeni yeni şeyler öğreniyoruz bizler de. Herkesin bilinçlenmesi lâzım, böyle projelere destek vermesi gerekiyor. Biz de bugün burada olarak, elimizden geldiğince burada bulunan kardeşlerimize, arkadaşlarımıza destek olmaya çalıştık. İnşallah onlar için güzel bir gün olmuştur dedi.
 
Atletico Madrid’li futbolcu Arda Turan da, “Amacımız organ nakline, sadece kalp nakline değil, organ nakline dikkat çekmekti. Çünkü gerçekten birçok kardeşimizin, birçok insanın hayatı için çok önemli bir durum dedi.
 
Belözoğlu ve Turan’ın en son ziyaret ettiği, 3 aydır kalp bekleyen 23 yaşındaki Resul Çetin ise, heyecanını, “Şu an nabzım 200 olmuştur rahat... sözleriyle dile getirdi.
 
Hastanede daha önce konser vermiş olan Hayata Renk Ver Derneği Orkestrası’ndaki gençlerle de kameralara poz veren ünlü futbolcular, daha sonra hastaneden ayrıldı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2014, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER