Annelerine ‘İyilik’ Hediye Ettiler

Ufuk Okulları öğrencileri, bu yıl Anneler Günü'nü farklı bir etkinlikle kutladı. Annelerine bir iyilik hediye etmek isteyen öğrenciler, Sudan başta olmak üzere Afrika'nın çeşitli ülkelerindeki katarakt hastası çocukların tedavisi için para topladı. Toplanan paralar Kimse Yok mu Derneği aracılığı ile bu ülkelere gönderildi.

Annelerine ‘İyilik’ Hediye Ettiler

 

Anneler Günü'nde çocuklar, annelerini bir hediye alarak sevindirirken, Ufuk Okulları öğrencileri annelerine bu yıl iyilik hediye etti. Kimse Yok mu Derneği'nin organizasyonunda, çocuklar 150 katarakt hastasını tedavi ettirecek para topladı. Başta Sudan olmak üzere Afrika'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan ve katarakt hastası olan çocuklara yardım etmek amacıyla başlatılan kampanyayla çocuklar, yaklaşık 15 bin dolar topladı.
Öğrenciler, bu yıl annelerine verecekleri en büyük hediyenin 'iyilik' olduğunu hatırlattı.
 
"Katarakt hastası çocukların da annelerini görmesini istiyoruz." diyen çocuklar, annelerine de seslenerek , "Anneciğim bu yıl sana bir iyilik hediye etmek istedim. Para toplayarak oradaki çocuklara göndereceğim ve onların da ameliyat olmasını isteyeceğim." dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2012, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER