Anne Köpeğin Yürek Burkan Bekleyişi

Artvin’de ölen yavrusunun başından 72 saattir ayrılmayan ve yalayarak uyandırmaya çalışan köpeğin görüntüsü yürek burktu.

Anne Köpeğin Yürek Burkan Bekleyişi

Artvin-Şavşat karayolunun DSİ 26'ncı Bölge Müdürlüğü yakınlarında, yaklaşık 2 aylık yavru köpek 3 gün önce belirlenemeyen bir nedenle öldü. Anne köpeğin ise 72 saattir yaıvrusunun başından ayrılmaması görenlerin gözlerini yaşarttı.

Sahipsiz anne köpek ve 9 yavrusuna yaptığı barınakta bakan 52 yaşındaki Memiş Başlı şunları anlattı: "2 ay önce köpeği ve 9 yavrusunu evimin çevresinde buldum. Boş bir arazide barınak yaptım ve komşularımın da yardımıyla bakmaya başladık. 9 yavrudan 6'sı geçtiğimiz günlerde ortadan kayboldu. Geriye kalan 3 yavrudan ikisi de geçen hafta kayboldu. Sadece bir yavru kalmıştı. Onu da 3 gün önce karayolunun kenarında ölü bulduk." Komşularının, yavru köpeğin leşini yol kenarından alarak boş bir araziye gömdüklerini belirten Memiş Başlı, şöyle devam etti: "Fakat anne köpek yavrunun ölüsünü toprağın altından bulup çıkarmış. 72 saattir başında bekliyor. Ne yaptıysak uzaklaştıramadık. Zaman zaman yalayarak yavrusunu uyandırmaya çalışıyor. Yetkililere haber verdik ama gelen olmadı. Yavru köpeği yine kendi imkanlarımızla bir yere gömmeyi düşünüyoruz."

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2012, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER