Amerikan Futboluyla Tanıştılar

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Antalya Koordinatörlüğü ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen ’Lösemiye Bir Darbe de Sen Vur’ etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Amerikan Futboluyla Tanıştılar
 
Etkinlikte lösemi hastası çocuklarla Akdeniz Üniversitesi Amerikan Futbol takım sporcuları bir araya geldi. Kampüs içindeki antrenman sahasında buluşan çocuklarla sporcular fotoğraf çektirdi. Çocuklar sporcuların antrenmanlarına katılarak Amerikan futbolu oynadı.
 
2 yıl önce lösemi teşhisi konulan 7 yaşındaki Mehmet Mert Evcil, Amerikan futbolu oynamanın ayrıcalığını yaşadı. Sporcuların özel ilgi gösterdiği Evcil, futbolu çok sevdiğini ilk kez Amerikan futbolu oynadığını söyledi. İri cüsseli ağabeyleri görünce önce korktuğunu aktaran Evcil, "Topu bana verip kaleye koşmamı söylediler. Arkama bakmadan koştum. Önümdeki bazı ağabeyler üstüme gelen rakipleri engelledi ve gol attım. Mahallede arkadaşlarımla yaptığımız maçlarda gol attığımda bu şekilde omuzlara alınmamıştım" dedi. Gol sevincini takım arkadaşları ile kutlayan minik Evcil, omuzda zafer dansı yaptı. 
 
Minik Evcil’e annesi Dudu ve babası Turgay Ulubınar eşlik etti. Mehmet’in çok mutlu olduğunu hissettiğini belirten Dudu Ulubınar, "Oğlumuz bugün ağabeyleri ile çok güzel zaman geçirdi. Bu günü hazırlayan herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.
 
Etkinliğe katılan diğer lösemili çocuklar da hamur oyunlarına katıldı, üniversite öğrencileri tarafından sahnelenen tiyatro oyununu izledi. Organizasyonu takip eden LÖSEV Antalya Koordinatörü Songül Güncü, çocuklarla yakından ilgilendi. Bu tür sosyal etkinliklerin lösemili çocuklara moral olduğunu belirten Güncü, "Buraya aileleriyle gelen çocukların gözlerinin pırıltısını biz görüyoruz. Maskelerinin altındaki gülümseme için bu tor organizasyonları çoğaltmaya çalışıyoruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2016, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER