Alevler Ulaşmadan Kurtardılar

Isparta'da bir apartmanın 4'üncü katında çıkan yangında oturdukları dairede tek başına olan 14 yaşındaki Ufuk Tunçbilek, kapıdan dışarı çıkamayınca balkona çıktı. Ufuk, alevler balkona sıçramadan itfaiye tarafından son anda kurtarıldı.

Alevler Ulaşmadan Kurtardılar

Saat 15.00 sıralarında Halıkent Mahallesi'nde 5 katlı apartmanın 4'üncü katındaki Hatice Tunçbilek'e ait dairede yangın çıktı. Çocuk odasında henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, kısa sürede evin diğer bölümlerine sıçradı. Binadan dumanlar yükseldiğini farkedenler, durumu itfaiyeye bildirdi.

Yangın sırasında evde tek başına olan Halıkent İlköğretim Okulu 7'nci sınıf öğrencisi Ufuk Tunçbilek, dışarı çıkamayınca balkona çıkarak yardım gelmesini bekledi. Olay yerine itfaiyeden önce gelen polis ekipleri, Tunçbilek'i evden çıkarmak için çaba gösterdi. Dairenin kapısını kıran polis memuru Gürcan Alkan, içeride duman birikmesini önledi. Kısa sürede gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Ekipler, daha sonra balkondaki Ufuk Tunçbilek'i kurtarmak için seferber oldu.

Alevlerin balkona sıçramaması için sürekli su sıkan itfaiye ekipleri, merdiven aracı yardımıyla çıktıkları balkondan Ufuk Tunçbilek'i alarak indirdi. Dumandan etkilenen ve nefes almakta güçlük çeken Ufuk Tunçbilek'e ilk müdahaleyi, olay yerinde hazır bekleyen sağlık görevlileri yaptı. Ambulansla Isparta Devlet Hastanesi'ne götürülen Tunçbilek'in sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Söndürme çalışmaları sırasında olay yerine gelen anne Hatice Tunçbilek, içeride oğlunun bulunduğunu belirterek gözyaşı döktü. "Oğlumu kurtarın" diye bağıran anneyi, polis ve sağlık görevlileri sakinleştirildi. Oğlunun kurtarıldığını, hastaneye sevk edildiğini ve sağlık durumunun iyi olduğunu öğrenen Hatice Tunçbilek, çevredekiler tarafından yatıştırıldı. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saat süren çalışmaları sonucunda söndürülen yangında, büyük çaplı hasar oluştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2012, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER