Aksaray'da Facianın Eşiğinden Dönüldü

Aksaray'da, tarihi bir binanın duvarları Kapalı Çarşı'nın çatısının üzerine yıkıldı. Büyük bir gürültü ile çarşı içine düşen moloz parçaları paniğe neden olurken adeta facianın eşiğinden dönüldü.

Aksaray merkezde bulunan, üzeri daha sonradan plastik malzeme ile kapatılan, halk arasında 'Sarraflar Çarşısı' olarak da bilinen Kapalı Çarşı'da, saat 11.30 sularında meydana geldi. Kapalı Çarşı'nın yanında bulunan ve sit alanı ilan edildiği için hiçbir işlem yapılamayan tarihi binanın duvarı aniden çarşının çatısının üzerine yıkıldı.

Plastik malzeme ağırlığı taşıyamayınca büyük moloz parçaları çarşının içine düştü. Düşme esnasında büyük panik yaşanırken, o anda çarşının içinden geçmekte olan vatandaşlar panikle sağa sola kaçıştı. Duvarın çarşı içine devrilmesi anında moloz parçalarının kimseye değmemesi adeta büyük bir faciayı önledi. Olayın ardından polise, zabıta ve itfaiye ekiplerine haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, çarşı içinde geniş güvenlik önlemleri alırken, çarşıyı kapatan plastik mekanizmanın güvenliği bir kez daha tartışma konusu oldu. Zira bu mekanizma yağmurlu havalarda da suyu geçirdiği ve çarşı içerisinde göllenmeler oluştuğu için esnaf ve vatandaşların tepkisine yolaçmıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2012, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER