Ak Partili Adaya Tepki Ortamı Gerdi

Çanakkale’de bahar şenliğine katılan, diğer adaylar gibi sahneye çıkıp konuşma yapmak isteyen AK Parti İstanbul Milletvekili ve Çanakkale Milletvekili Adayı Bülent Turan’a; Mustafa Yılmaz adlı vatandaş ’Burası siyaset alanı değil’ diyerek tepki gösterdi. Adı öğrenilemeyen bir diğer vatandaş da önce Yılmaz’ı itti, ardından babasına yardıma koşan Bülent Yılmaz’ı tokatladı. Gerginlik jandarma ve çevredekilerin araya girmesiyle büyümeden sona erdi.

Ak Partili Adaya Tepki Ortamı Gerdi
 
Çanakkale Karadenizliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ÇAKARDER) tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Geleneksel Karadenizliler Bahar Şenliği; dün  Çan-Biga Karayolu’nun beşinci kilometresindeki Altıkulaç Köyü Hafızın Düzlüğünde yapıldı. AK Parti İstanbul Milletvekili ve Çanakkale Milletvekili Adayı Bülent Turan, CHP Çanakkale Milletvekili ve Adayı Ali Sarıbaş, MHP Çanakkale Milletvekili Adayı Kürşat Tuna da etkinliğe katıldı. Şenlikte birer konuşma yapmaları için tüm adaylara söz verildi. Son konuşmacı AK Parti İstanbul Milletvekili ve Çanakkale Milletvekili Adayı Bülent Turan, sahneye çıkınca ortalık bir anda karıştı.
 
’BURASI SİYASET ALANI DEĞİL’
 
AK Partili Turan’ın konuşması sırasında Altıkulaç Köyü’nde yaşadığı öğrenilen Mustafa Yılmaz, sahnenin önüne kadar gelerek, "Burası siyaset alanı değil?" diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine bir başka vatandaş araya girerek Yılmaz’a tepki gösterip itti. Durumu gören Yılmaz’ın oğlu Bülent Yılmaz " O benim babam" diyerek sahnenin önüne koştu. İsmi öğrenilemeyen bu kişi, Bülent Yılmaz’a tokat atınca ortam bir anda gerildi. Sahnedeki sunucu "Lütfen, hoşgörülü olalım. Hani güzel başlamıştık, birbirimize saygımız sevgimiz olacaktı. Rica ediyorum efendim" diye anons yaptı. Araya giren jandarma, kavgayı ayırdı. Gerginliğin son bulmasının ardından Geleneksel Karadenizliler Bahar Şenliği eğlenceyle devam etti.
 
’KİM DEMOKRAT KİM DEĞİL GÖRMÜŞ OLDUK’
 
Yaşananları şaşkınlıkla izleyen AK Parti İstanbul Milletvekili ve Çanakkale Milletvekili Adayı Bülent Turan şunları söyledi:
 
"Ben Karadeniz insanını tanırım, onlar da beni tanıyor. Bu ülkede kim söz sahibi, kim sabırlı, kim değil, kim demokrat, kim değil yeniden görmüş olduk. Ben selam verip inecektim. Fakat diğer siyasi partilerimiz bize ithamlarda bulundukları için cevap verme ihtiyacı hissettim. Burası er meydanı, burada herkes konuşur, herkes tartışır."
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER