Ahırda Boğaların Saldırdığı Bakıcı Öldü

Sivas’ın Yıldızeli İlçesi’nde, ahırda  damızlık boğaların saldırısına uğrayan akli dengesi bozuk 59 yaşındaki Nuh Doğan yaşamını yitirdi.

Ahırda Boğaların Saldırdığı Bakıcı Öldü
 
Olay dün akşam saatlerinde ilçeye bağlı Kavak köyünde meydana geldi. Kardeşi Mahmut Doğan ile birlikte Fatih Mahallesi’ne ait büyükbaş hayvanların bakıcılığını yapan Nuh Doğan, inekleri bağlamak için ahıra girdi. Bu sırada köylünün ortak malı olarak kullandığı 3 damızlık boğa huysuzlanarak iki kardeşe saldırdı. Çene altına aldığı boynuz darbesi ile Nuh Doğan yere düştü. Boğaların üzerine basarak ezdiği Nuh Doğan olay yerinde yaşamını yitirdi. Ağabeyini kurtarmaya çalışan Mahmut Doğan da yaralandı. Kaburgalarında kırık oluşan Mahmut Doğan Yıldızeli Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Bekar olduğu belirtilen Nuh Doğan’ın cansız bedeni ise otopsi için aynı hastanenin morguna kaldırıldı.
 
Olaydan sonra sonra bir türlü sakinleştirilemeyen kızgın boğalar, veteriner tarafından uyuşturucu iğne yardımı ile etkisiz hale getirilerek kesimhaneye götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER