'Ağırlaştırılmış Müebbet' İstediler

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu" üyesi bir grup kadın, son dönemde artan kadın ve çocuk cinayetlerini protesto etmek için saat 19.30’da Galatasaray Meydanı’nda toplandı. Sık sık ’Kadın Cinayetlerini Durduracağız’, ’Kadınlara Koruma, Katillere Ağır Ceza’ şeklinde slogan atan eylemciler, bir süre sonra oturma eylemine geçti. Yakınlarını kaybedenlerin konuşmasının ardından, basın açıklamasına geçildi.

'Ağırlaştırılmış Müebbet' İstediler
Grup adına bir basın açıklaması yapan Özden Ormancı, “Burada bir araya gelmemizin amacı; kadın ve çocuk cinayetlerinde ağırlaştırılmış müebbet cezasının yasalaşması için devleti göreve çağırmaktır.
 
Son dönemde artan çocuk cinayetleriyle, kadın ve çocuklara yönelik suçlarda cezaların ağırlaştırılması gündeme geldi. Kadın cinayetlerinde kadına yönelik suçların artık yazılı hukukta yerini alması ve caydırıcı düzenlemenin sonuçlanması için Ek Madde önerilerimizde belirttiğimiz hususların dikkate alınması elzemdir.
 
Kadın cinayetlerinde ağır ceza için sunduğumuz Ek madde önerimiz dikkate alınana, kadın ve çocuk cinayetlerinde ağırlaştırılmış müebbet yasalaşana dek, yasayı yazdıktan sonra da gerçekten uygulanması sağlanana dek mücadele edeceğiz" dedi.
 
Grup üyeleri, yapılan açıklamanın ardından olaysız dağıldı.
 
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 22:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER