9 İlde Kaçak Akaryakıt Operasyonu

Nevşehir’in de aralarında bulunduğu 9 ilde yapılan kaçak akaryakıt operasyonunda gözaltına alınan 33 şüpheliden 17'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

9 İlde Kaçak Akaryakıt Operasyonu

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri; Nevşehir ve Aksaray’da kurdukları tesislerde kaçak akaryakıt üretip, bu illerde kendilerine ait istasyonlar ile çevre illerdeki bazı istasyonlarda piyasaya sürdükleri belirlenen örgüte yönelik operasyon düzenledi.

Ekiplerin yaklaşık 1 yıldan beri izlediği kişilere yönelik olarak Nevşehir merkezli olarak Mardin, Aksaray, Gaziantep, Şırnak, Mersin, Adana, İstanbul ve Konya’da eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda, suç örgütü üyesi 33 şüpheli yakalandı.

Yakalanan şüphelilerin iş yerlerinde yapılan aramalarda 3 adet ruhsatsız tabanca bulundu. 5 ayrı istasyonda gizli tank tespit edilirken, 650 bin litre kaçak akaryakıt ile 24 akaryakıt tankeri ve aramalarda ele geçirilen 150 bin liraya el konuldu.

Operasyon kapsamında gözaltına alındıktan sonra Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan 33 şüpheliden 17 kişisi çıkartıldıkları mahkemede tutuklanarak Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2012, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER