7 Ton Mısır Tohumu Çalmışlar

Türkiye’nin tahıl ambarı’ olarak bilinen Konya’da bir depodan piyasa değeri yaklaşık 120 bin lira olan 7 ton mısır tohumunu çaldıkları iddiasıyla 3 kişi gözaltına alındı. 

7 Ton Mısır Tohumu Çalmışlar
Konya Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından geçen hafta, Karatay İlçesi Elmacı Mahallesi’nde bulunan bir depodan piyasa değeri yaklaşık 120 bin lira olan 7 ton mısır tohumu çalındığı ihbarı ulaştı. Gece gerçekleşen olay üzerine çalışma başlatan polis, çevrede yaptığı araştırma ve görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda beyaz bir TIR’ın depodan ayrıldığı bilgisine ulaştı. Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen polis, TIR’ın plakasını tespit ederken, aracın Çumra İlçesi yönüne gittiğini belirledi. Çumra ile  Güneysınır İlçesi’nde araştırmasını derinleştiren polis, birbirleriyle bağlantılı olarak hırsızlığı gerçekleştirdikleri iddiasıyla 31 yaşındaki İhsan Y., 28 yaşındaki Mustafa E. ve 36 yaşındaki Sadettin B.’yi gözaltına aldı. Yapılan sorgularında İhsan Y. ve Mustafa E. suçu kabul etmezken, olayı gerçekleştirdiğini ileri süren Sadettin B.’nin verdiği adreste çalınan tohumlara ulaşıldı. 
 
Polis merkezine getirilen tohumlar sahibine teslim edilirken, 3 zanlı polisteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER