60 Yaşında Fırça Ve Tuvalle Tanıştılar

Erzincan Belediyesi’nin Sosyal Destek Programı (SODES) olarak başlattığı, ’Geleceğiniz Parmaklarınızın Ucunda’ projesi kapsamında 60 yaş üzeri 10 kadın, fırça ve tuvalle tanıştı. Yaşamları boyunca ilk kez fırça ve tuval kullanarak resim yapan kadınlar, "Hiçbir şey için geç kalmış sayılmayız" dedi.

60 Yaşında Fırça Ve Tuvalle Tanıştılar
SODES kapsamında Belediye Kültür ve Sanat Merkezinde başlatılan, Milli ve Halk Eğitim Müdürlüğünün destek verdiği, ’Geleceğiniz Parmaklarınızın Ucunda’ projesi kapsamında kadınlara resim kursu açıldı. Kursa yaşları 60 ile 75 arasında değişen 10 kadın kursiyer katıldı. 15 gün önce başlayan kursta kadınlar, önce tuval ve fırça ile tanıştı, ardından resim eğitmenin gözetiminde desen çizmeye başladı.
 
Resim Kursu Eğitmeni Cem Bahadır Çevik, resim kursunda 60 yaş üzeri, enerjisini ve heyecanını kaybetmemiş, sanata ilgi duyanlarla çalışma yaptıklarını bildirdi. Haftada iki gün, 3’er saat verilen kursun 4 ay süreceğini, kurs bitiminde yapılan resimleri sergileyeceklerine dikkati çeken Cem Bahadır Çevik, "Daha önce eline hiç fırça almamış, teyzelere kurs veriyorum. Önce onların 60 yaş üzerinde neler yapılabileceğine inanmalarını sağladım. Hem de başkalarına örnek olmalarını istedim" diye konuştu.
 
Kursiyer kadınlar ise resim deneyimleri olmamasına rağmen böyle bir kurs açılmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Kursun en yaşlısı olan 75 yaşında, 2 çocuk annesi, 5 torun sahibi Güldiyar Yeşilkaya, "Kurs sayesinde moralim düzeldi. Bu yaştan sonra bu kursa katılmak bana çok zevk verdi. Sabırsızlıkla kurs günlerini bekliyorum" dedi.
 
Öte yandan yaşlıların resme olan ilgisini öğrenen Vali Süleyman Kahraman ile Belediye Başkanı AK Partili Cemalettin Başsoy, kursa giderek kadınları tebrik etti. Kursiyerlerle yaptıkları çalışmalar konusunda sohbet eden Vali Kahraman ile Başkan Başsoy, eğitmen Cem Bahadır Çevik’ten kurs hakkında bilgi aldı.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER