51 Dönüm Arazi Belediyeye Devredildi

Kilis Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne ait 51 dönüm arazi rezerv alanı ilan edildikten sonra törenle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kilis Belediyesi’ne devredildi.

51 Dönüm Arazi Belediyeye Devredildi
Belediye Konukevi’nde düzenlenen tapu devir- teslim törenine; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr. Mustafa Öztürk ile Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara katıldı. Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, 51 dönümlük arazinin kendilerine devredildiğini ve alana Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle konut yapılacağını söyledi. Kara, arazinin tahsisi ve konut alanı noktasında katkısından dolayı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’ye teşekkür etti.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk ise Kilis’e ekip olarak geldiklerini ve önümüzdeki süreçte kenti Türkiye’nin en yaşanılır şehirlerinden yapmak istediklerini ifade etti.
 
Yapılan konuşmalardan sonra 51 dönümlük arazinin bedelsiz olarak tapu devri yapıldı, arazinin projesi ve Kilis Mastır planının hazırlanması projesi için de 2 milyon liralık çek Belediye Başkanı Hasan Kara’ya teslim edildi.
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2015, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER