4 Otomobil Çalıp, Market Soydular

Adana’da aynı gece 4 otomobili çalan, bunları bir süre sonra bırakan 4 şüpheli bir işyerinin kapı kilidini kırıp, içinden 10 bin lira değerinde sigara, tablet ve para aldı.

4 Otomobil Çalıp, Market Soydular
Merkez Seyhan İlçesi’nde 19 yaşındaki Rıdvan U., 18 yaşındaki Süleyman K., 17 yaşındaki M.A. ve 15 yaşındaki H.Ş.. Yüreğir İlçesi’ne geldi. Şüpheliler Yunus Emre Mahallesi’nde camını kırarak açtıkları düz kontak yaptıkları 01 VN 972 plakalı yerli otomobile binip kaçtı. Bir süre dolaşan 4 şüpheli Uçak Mahallesi’nde bu aracı bırakarak  camını kırıp içine girdikleri 01 HN 091 plakalı aracı da aynı yöntemle çaldı. Şüpheliler  aynı gece Gülbahçesi Mahallesi’nden 34 DK 131 ve 07 LF 811 plakalı 2 otomobili daha çaldı.
 
Sabaha kadar 4 ayrı otomobili çalan Rıdvan U., Süleyman K, M.A. ile H.Ş., en sonunda da Dumlupınar Mahallesi’nde bir işyerini soymaya karar verdi. Çalıntı otomobil ile işyerinin önüne gelen şüphelilerden H.Ş., duvara tırmanıp işyerinin sokağa bakan kameralarının yönünü değiştirdi. H.Ş. kameranın yönünü değiştirirken başka bir kamera da o anları görüntüledi. Duvara tırmanıp kameranın yönünü değiştiren H.Ş. inerken de düşüp ayağını kırdı. Düştüğü yerde bir süre acı içinde kıvranan H.Ş., daha sonra kalkıp hırsızlığa devam etti.
 
İşyerinin kepengini ve asma kilidini kıran Rıdvan U., Süleyman K, M.A. ile H.Ş., raflarda bulunan sigaraları, masanın üzerinde duran tablet ve çekmecelerdeki paraları toplayıp çuvala doldurdu. İşyerinin kamerası da hırsızlığı görüntüledi. Şüpheliler daha sonra koşarak dışarı çıktı. Hırsızlardan yüzünü gizleme gereği bile duymayan Rıdvan U, dışarı çıkmadan önce masanın üzerindeki cikletlerden bir paketini de beraberinde götürdü.
 
Sabaha karşı ekiplerin şüphe üzerine durdurduğu zanlılar, içinde çalıntı malzemelerin bulunduğu otomobili terk edip kaçmak istedi. Ancak kovalamaca sonucu 4 şüpheli de yakalandı. Çalınan diğer otomobillere de sabah saatlerinde polisler tarafından bulundu. Emniyetteki sorgularında suçlarını itiraf eden ve 4 ayrı otomobil ile bir işyerini soyan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Süleyman K. serbest kalırken, 3 zanlı tutuklandı. Ayağından yaralı olan H.Ş. de tedavisinin ardından cezaevine gönderildi.
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER