4. Nakil Başarıyla Tamamlandı

Prof. Dr. Özkan, Türkiye'deki 4. yüz nakli ameliyatının başarılı bir şekilde tamamladığını açıkladı.

4. Nakil Başarıyla Tamamlandı

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, ''Ameliyat başarılı bir şekilde tamamlandı'' dedi.
Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Uşak'ta beyin ölümü gerçekleşen 19 yaşındaki Tevfik Yılmaz'ın yüzünün Akdeniz Üniversitesi'nde gerçekleştirilen ameliyatla 34 yaşındaki Turan Çolak'a nakledildiğini söyledi.

Saat 06.45'te başlayan ameliyatın yaklaşık 9 saat 15 dakika sürdüğünü bildiren Özkan, ''Ameliyat başarılı bir şekilde tamamlandı, birazdan basın toplantısı düzenleyeceğiz, ayrıntıları orada açıklayacağız'' diye konuştu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından yapılan açıklamada, İzmir'in Kiraz ilçesinin Sırımlı köyünde yaşayan ve maddi durumu iyi olmadığı için oğullarının ameliyat edildiği Antalya'ya gidemeyen aileye gereken tüm desteğin sağlanacağı bildirildi.
Bakan Yıldırım'ın, ailenin köyden alınarak, Antalya'ya gönderilmesi ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması yönünde ilgililere talimat verdiği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2012, 19:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER