3+3'e Davullu Zurnalı Protesto

Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyesi 300 kişilik bir grup, memurlara 3 artı 3 zam önerisini protesto için saat 12.00’da Sirkeci Meydanı’nda toplandı.

3+3'e Davullu Zurnalı Protesto

Grup buradan ellerinde, “emeğe saygı istiyoruz", “ücrette adalet istiyoruz", “ek ödemeler maaşa dahil edilsin" yazılı pankartlarla İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı’na doğru yürüşüye geçti. “Yarışma değil dayanışma", “hükümet zammını al başına çal", “mezarda emekli olmak istemiyoruz" şeklinde sloganlar atarak vergi dairesi bahçesine gelen grup, davul ve zurna eşliğinde halay çekip Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Mustafa Dakın’ı protesto etti.

3 artı 3 zammını oldukça komik bulduklarını ve toplu sözleşme masalarında memurla alay eden teklifler yapıldığını belirten Büro Emekçileri Sendikası Başkanı Nafi Maraş, şunları söyledi:

“Ayrımcı uygulamalarla şimdilik aynı birimde 20 yıl ve daha fazla süreyle çalışmış olan personelin sözde rızaya dayalı, aslında resen tayin edilmek suretiyle yer değiştirmeye tabi tutulması, sonraki aşamalarda kademe kademe aynı birimde 10 yıl ve üzeri çalışmış olanlarında resen atamaya tabi tutulacağının ortaya atılması bu bakış açısının en belirgin örneğidir."

Basın açıklamasının ardından BES üyesi grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2012, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER