2 Şüpheli Suçüstü Yakalandı

Eskişehir’de telefona aradıkları 82 yaşındaki H.Ö.’ye kendilerini ’Emniyet Müdürü’ olarak tanıtıp 12 bin lirasını alan Suriye uyruklu 31 yaşındaki R.E. ile 20 yaşındaki M.Ö., polis tarafından yakalandı.

2 Şüpheli Suçüstü Yakalandı
Şanlıurfa’dan Eskişehir’e gelen şüpheliler R.E. ve M.Ö., telefonla aradıkları H.Ö.’ye kendilerini ’Emniyet Müdürü’ olarak tanıttı. Şüphelilerden biri H.Ö.’ye "Ben Emniyet müdürüyüm. Kredi kartınız terör örgütleri tarafından kullanılmış, adınıza kredi çekilmiş, bu kişileri yakalamak için söylediklerimizi yapmanız gerekiyor" dedi. H.Ö., şüphelilerin isteği üzerine bankaya şubesine giderek hesabındaki 12 bin lira parayı çekti. Paralarla birlikte eve gelen H.Ö., kendilerini polis olarak tanıtan kişilerin gelmesini bekledi. Bu sırada komşuları durumun farkına varıp polisi aradı.
 
Olay yerine gelen Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekipleri H.Ö.’den 12 bin lira parayı alan R.E. ve M.Ö.’yü suçüstü yakaladı. R.E.’nin Suriye uyruklu olduğu, diğer şüpheli M.Ö. ile birlikte Şanlıurfa’da oturduğu belirtildi. 2 şüpheli yapılan sorgulamalarının ardından dolandırıcılık suçundan adliyeye sevk edildi.
 
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2015, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER