15 Yaşında Başrol Oynadı

Hatay’ın İskenderun İlçesi’ndeki İKEM Anadolu Lisesi 9’uncu sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Erdal Sarı, yönetmenliğini Semir Arslantürk’ün yaptığı Yılmaz Güney anısına yapılan ’Lal’ filminde başrol oynadı. Filmin İskenderun’da gösterime girmesiyle Sarı, okuldaki arkadaşlarının ilgi odağı oldu.

15 Yaşında Başrol Oynadı
 
Murat Kalkan, Erkan Can, Gürkan Uygun müzisyen sanatçı Emre Altuğ ve Fehriye Çetin’in rol aldığı 2013 yapımı Lal filminde ’Süleyman’ karekterine hayat veren Erdal Sarı, filmin İskenderun’da gösterime girmesiyle birlikte birden herkesin ilgi odağı haline gelirken, arkadaşları da zaman zaman kendisine ’Süleyman’ diye sesleniyor.
 
’GÖRÜŞMEYE GİTTİM, BAŞROL TEKLİF ETTİ’
 
Filmin yönetmeni Semir Aslantürk’le komşularının tavsiyesi üzerine tanıştığını belirten genç oyuncu Erdal Sarı, "Yönetmeni ben tanımıyordum. Yönetmenin film çekeceğini bilmiyordum. Komşumuz bana ’Yönetmenle görüşürsen iyi olur’ demişti. Ben de otele gidip görüştüm. Bana ’Filimde başrol oynar mısın?’ dedi ben de kabul ettim" diye konuştu.
 
Filmde saf bir çocuk rolünü canlandırdığını belirten Sarı şunları söyledi:
 
"Mahallede itilen kalkına saf bir çocuk rolünü oynuyorum. Rol arkadaşım Cemal ise daha uyanık cingöz bir rolde mahalle tarafından da sevilmeyen itilip kalkılan bir tip. Yılmaz Güney’i görmek ve onunla fotoğraf çektirmek için ikimiz Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. Fotoğraf çektirip gelirsek bayağı bir seviliriz diye düşünüyoruz. Böyle bir dram ve komik film. Filmde en çok zorlandığım sahne varil sahnesiydi. 2-3 tekrarla çekildi ve çekimler sırasında vücudumda kesikler oluşmuştu. Cami ve şelaledeki sahneler ise en çok zevk aldığım sahneler oldu."
 
’TEKLİF GELİRSE OYNARIM’
 
Bundan sonraki yaşamında da önceliğinin okulunda eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamak olduğuna dikkat çeken Erdal Sarı, filmin gösterime girmesinden sonra kendisine gösterilen ilginin de arttığına dikkat çekerek, "Eğitim, yaşamımda önceliğim. Bununa birlikte oyunculuk da teklif gelmesi durumunda beraber yürütebilirim. Daha çok filimde oynamak istiyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER