14 Ülkeden 1058 Sporcu Katılacak

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin yarın yapılacak ’Anadolu’nun zirvesinde koş’ yarı maratonunda, 14 ülkeden 1058 atlet yarışacak. 

14 Ülkeden 1058 Sporcu Katılacak
1’inci Uluslararası Erzurum Yarı Maratonunun startı, yarın saat 10.00’da Havuzbaşı Meydanında verilecek. Cumhuriyet Caddesinden sonra Çifte Minareli Medrese önünden geçecek atletler, kent içindeki  21 kilometrelik parkuru başlangıç noktası olan Havuzbaşı Meydanında tamamlayacaklar. Yarı maratonda 14 ülkeden 1058 atlet, ter dökecek. Maratona katılmak için gelen 2 göğüs numaralı Kenyalı atlet Emmanuel Kiprono Kıpsang ile 4 göğüs numaralı Ukraynalı atlet Sergii Lebid, bugün Müceldili konağında düzenlenen basın toplantısına katıldı.
 
Basın toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum’u sporda dünya şehri yapmak hedefinde olduklarını bildirdi. Erzurum’un tanıtımı için düzenlenen 1’inci Uluslararası Erzurum Yarı Maratonu bronz kategoride yer alacağını belirtti. Yarı matrotunda birinci gelecek atlete 10 bin lira ödül verileceğini ifade eden Başkan Sekmen, yarı maratonun ardından 10 kilometrelik koşu ve halk yürüyüşü yapılacağını söyledi.
 
Kentlerin ve ülkelerin tanıtımında maraton yarışlarının önemli olduğuna dikkati çeken Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Cintımar da Erzurum’un özellikle Yüksek İrtifa Kamp Merkezi olarak farkındalık yarattığını bildirdi. Başkan Cintımar, yarı maraton ve 10 bin metrede yarışacak atletlere şimdiden başarılar dileğinde bulundu.
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2015, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER