100 Dönüm Ormanlık Alan Kül Oldu

Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’ne bağlı İbribey mahallesinde tarım arazilerindeki anız yangını rüzgar etkisiyle ormanlık alana sıçradı. Yangında 300 dönüm anız yanarken, 100 dönüm de ormanlık alan zarar gördü.

100 Dönüm Ormanlık Alan Kül Oldu
Yangın, ilçeye bağlı İbribey Mahallesi Çerkez gölü ve Kirezli mevkiilerinde meydana geldi. İki ayrı mevkide başlayan anız yangını rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyerek ormanlık alana sıçradı. Çevredekilerin ihbarı üzerine yangına Malkara Orman İşletme Şefliğine bağlı 4 arasöz ve 30 orman işçisiyle birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale etti. Uzun uğraşlar sonucu yangın kontrol altına alınırken yangında 300 dönüm anız yanarken, 100 dönüm de ormanlık alan zarar gördü.
 
İbribey Mahallesi muhtarı Salih Güler yangının anızdan ormana sıçradığını ifade ederek, “Çevre mahallelerden bizleri aradılar. Bizlerde hemen yangını orman işletme müdürlüğü ve itfaiye ekiplerine bildirdik. Yangın çıkan bölge çatak ve bayır bir bölge. Rüzgarında etkisiyle ormanlık alanda yandı” dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2016, 20:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER