Personel giriş takip sistemi nedir?

Personel giriş takip sistemi nedir?

Personel giriş takip sistemi nedir ve nerelerde kullanılır?

Firmaların çalışma prensiplerine göre personelin normal mesai, fazla mesai, eksik çalışma gibi puantaj parametrelerini hesaplayan ve raporlayan otomasyon program sistemine verilen ada PDKS diyoruz. Bu sistem özellikle şantiye, fabrika gibi personel sayısı fazla olan işletmeler de çok kullanılan bir sistemdir.

Personel giriş çıkış takibi yüz okuma, parmak okuma, kart okuma, şifre okuma, damar okuma cihazları sayesinde programda personellerin giriş çıkış, raporlama, maaş hesaplama fonksiyonu, bodro programları ile entegrasyonu, esnek çalışma saatleri vardiya ayarlanması, devamsızlık raporu, geç gelme erken çıkma izin ve daha birçok rapor, günlük otomatik mail gönderme işlemleri yapılabilmektedir.

Personel giriş çıkış takip Avantajları ve Faydaları nelerdir?

Personel giriş çıkış takip programında muhasebe veya insan kaynaklarının işlerini daha da kolay bir hale getirmiştir. PDKS sisteminde personel işe kaçta geliyor, geç kalıyor mu? Personel kaçta çıkıyor erken çıkışlar oluyor mu? Personel hangi vardiyada hangi aralıkta çalışıyor? Personel kaç saat çalışıyor? Personel kaç saat fazla mesai kalıyor?  İzinler, devamsızlıkları takibi, Maaş hesaplama sağlamaktadır.

PDKS sistemde hangi cihazda okutma olduğu giriş çıkış saatlerine elle müdahale yapıldığını durumu vardiyası geç gelme erken çıkma ve fazla mesai alanlarını göstermektedir.

PDKS Sisteminde rapor alınırken ister tüm personeli ister personel bazında ister şirket, bölüm, departman, hesap gurup bazından özel kod bazından raporlama alınabilir.

Personel giriş çıkış takip ilk giriş son çıkış raporlama, izin kullananları, geç kalanları, erken çıkanları, mesai kalanları, giriş ve çıkışta kartı kullanmayı unutanları, şuan içerdeki personelleri, elle müdahale yapılmış hareketleri, personellerin not bilgilerini, personellerin irtibat bilgilerini, işe giren personelleri, işten ayrılan personelleri, tatil günüde çalışan personelleri, avans listesi, prim listesi, aylık devam listesi, zimmet  raporu, vardiya bazında giriş çıkışı raporları PDKS sistemi sağlamaktadır.

PDKS sistemi puantaj hesaplaması yapılarak genel bazda maaş ekstresi, kişi bazında maaş ekstresi, maaş pusulası, grup bazlı maaş ekstesi yapılarak personellerin maaş dökümünü çıkarabilmektedir.

Akordion bariyer nedir?

Akordeon bariyer manuel veya motorlu şekilde dik bir çizgide kapatan çizgi üzerinde ileri geri hareket ile çalışan bariyer türüdür. Hafif olması sebebi ile alüminyumdan yapılmıştır. Birbirine ilave yapılarak istenilen uzunluğa göre ayarlanabilir. Sabit ya da hareketli kullanım imkanı sağlar. Kullanımı ve taşınması kolaydır. Devrilmeye karşı dayanıklıdır. Kalabalık insan topluluğunu bir arada tutmak geçişleri kolaylaştırmak için kullanılır. Otopark girişlerinde bulunan akordiyon bariyer araçların geçişlerini engellemek için ve geçişleri kontrol etmek amacı ile kullanılan sistemlerdir. Akordiyon bariyer iki tip modelden oluşur bunlar standart akordeon, motorlu akordeon olarak adlandırılır.

Standart akordeon bariyer manuel olarak elle kurulum yapılır, sessiz çalışma ve estetik bir görünüme sahiptir. Alüminyum yapısı sayesinde dayanıklı, esnek, hafif bir yapıya sahiptir. Teker üstlerinde bulunan reflektörler aracılığı karanlıkta ve gece parlaklık vererek fark edilmesini sağlamaktadır. Her zemine uygun olduğu için herhangi bir elektrik hattına gerek kalmadan kullanılır. Yükseklik boyutunun ölçüsü 120 cm’dir. Katlandığında 47 cm uzunluğuna açıldığında 2 metrelik alanı kapsamaktadır. Birbirine ekleme yaparak daha fazla uzatılabilir. Modülde 7 adet dikme olup 4 adette toplam 8 adet tekerlek bulunmaktadır. Ağırlığı 20 kg olup rahatlıkla taşınabilmektedir. Tekerliklerin çapı 9,5 cm’dir. Ürün tekerlekleri üzerinde yürümektedir. En önemlisi organizasyon sonrası toplanıp hiçbir noktaya deformasyon vermeden farklı bir alana gönderilmesi mümkündür

X ray cihazları nedir?

Güvelik ve tedbir amaçlı kullanılıp kullanım alanları çok geniştir iş merkezlerinde alışveriş merkezlerinde, limanlarda, havalimanlarında, askeri tesislerde, kamu kurum ve kuruluşlarında plazalarda kargo ve posta aktarım merkezlerinde gümrük ve sınır kapılarında kısacası güvenlik önlemlerinin üst düzey olduğu alanlarda en etkin güvenlik cihazı sayılmaktadır.

X ray cihazları organik, inorganik ve metal malzemeleri tanımlar çanta, paket, koli, bagaj ve kargoları kutularına zarar vermeden ve paketi açmadan kontrol etmek ve bunların içindeki eşyaları görüntülemek suretiyle sakıncalı eşyaların görüntülenmesine yönelik engel olmak için kullanılan bir sistemdir.

X ray cihazı jeneratör, ışın kaynağı, bilgisayar(yazılım),kontrol panelinden oluşmaktadır. X ray en büyük özelliği normal evlerimizde kullandığımız elektrik enerjisini kullanarak ışın üretebilecek kadar yoğun bir enerji oluşturabilmesidir.  X ray cihazının Jeneratörü 220 volt elektriği içerisinde bulunan trafo adaptör ve kartlar ile jeneratörün ışın üretebileceği değere çıkarabilir.

X ray cihazı Işın kaynağı oluşturulan enerji ile ışın üretmek için kullanır. Jeneratörün içerisinde bulunan ışık kaynağı çok yüksek enerji ile cisimlerin içerisinden geçebilecek güçte bir ışık oluşturarak ışığı tek bir noktada toplar. Işın üreten kısım o kadar yoğundur ki enerjinin bir kısmı ısı olarak yayılır jeneratör iç kısmı yağla soğutularak oluşan ısı absorbe edilir ve daha istikrarlı çalışması sağlanır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER