LPG'li araçların periyodik bakımı nasıl olmalı?

Benzin ve dizel yakıtlardan vazgeçerek Lpg sistemlerini araçlarına monte ettiren otomobil sahipleri, ekonomik yakıt tüketiminin verdiği avantajla bütçelerini dengeleyebiliyor.

LPG'li araçların periyodik bakımı nasıl olmalı?

Benzin ve dizel yakıtlardan vazgeçerek Lpg sistemlerini araçlarına monte ettiren otomobil sahipleri, ekonomik yakıt tüketiminin verdiği avantajla bütçelerini dengeleyebiliyor. Yüzde 40’ı bulan yakıt tasarrufunun yanı sıra motorun ömrünün uzaması sağlanıyor. Oto gaz sistemleri çoğu otomobil markasına problemsiz bir şekilde yerleştirilebiliyor. Montaj gerçekleştirildikten sonra araçların periyodik bakımlarını aksatmaması gerekir. LPG’nin sağladığı faydaların uzun ömürlü olabilmesi için periyodik bakımın zamanında ve usta ellerde yapılması önemli olacaktır. Bu noktada devreye giren Candan Mühendislik, alanında uzman teknik ekibi ve kaliteli hizmetten ödün vermeyen iş felsefesiyle araç sahiplerinin ilk tercihi olmaya devam ediyor.

Oto Gaz Araç Periyodik Bakım Hizmetleri

İstanbul’un Şişli semtinde bulunan servis istasyonunda çok sayıda aracın bakımını gerçekleştiren firma, Lpg montajı yapılmış araçlardaki performansın sürekli hale gelmesini sağlamaktadır. Firmanın teknik kadrosunun usta kişilerden oluşması sayesinde bakımın doğru bir şekilde yapılması mümkün olmaktadır.

Montaj sonrasında araçla 10 bin km yapıldıktan sonra periyodik bakımın yapılması gerekir. Candan Mühendislik servis istasyonuna gelen araçların genel bakımı gerçekleştirilirken, tespit edilen noksanlıkların giderilmesi yönünde çalışmalar sürdürülmektedir. LPG sistemi bulunan aracınıza periyodik bakım yaptırarak yakıt tasarrufunun eksilmeden devam etmesini sağlayabilirsiniz. Bakım süresi geciktiğinde tasarruf oranının yüzde 30 bandına inebileceği unutulmamalıdır. Ayrıca meydana gelebilecek potansiyel teknik sorunlara önceden müdahale edilmiş olacaktır. Otogaz sistemini uzun yıllar problemsiz kullanabilmek için periyodik bakımın aksatılmaması önem arz edecektir.

LPG takılan otomobillerde karşılaşılan sorunlardan biri de araç içi ısıtmada yaşanan problemlerdir. Firma tarafından bu sorunun kökten çözümü sağlanmaktadır. Kalorifer peteğine ulaşılarak alanın temizlenmesi, tıkanmış kanalların açılması işlemleri gerçekleştirilir. Temizlik esnasında son teknoloji temizlik cihazları kullanılır. Otomobilde yaşanan ısıtma sıkıntısı bu yollarla çözüme kavuşturulur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER