Google'ın Android Kullanıcılarına Sürprizi

Google’dan gelen bilgilere bakılırsa Android işletim sistemine sahip cihaz kullanıcıları yakında çok farklı bir yenilikle tanışacaklar.

Google'ın Android Kullanıcılarına Sürprizi

 

 

Bakın Google’ın Android cihazlar için yapmayı planladığı bu yenilik ne.
Apple’in mobil işletim sistemi iOS’u kullanan kullanıcılar uzun süredir firmanın sunduğu oyun merkezinden yararlanmakta. Bu merkezden ücretli ve ücretsiz oyunlar indirebilen iOS kullanıcıları aynı zamanda arkadaşlarıyla birlikte veya karşılıklı olarak oyun oynayabiliyorlar. Android platformuna baktığımızda ise böyle bir oyun merkezinin boşluğu hissediliyor.
 
Google’ın detaylarını sır gibi sakladığı buproje yakın zaman içerisinde gün yüzüne çıkacak. Bakalım Google’ın ANdroid platformu için düşündüğü oyun merkezi nasıl bir yapıya sahip olacak?Google’da Apple’ın oyun merkezine benzerbir yapıyı Android platformu üzerine yapılandırmayı uzun zamandır düşünüyor veyazılımcılarını bu konu hakkında son dönemde sıkıştırmaya başlamış durumda.Google’ın Android platformu üzerine konumlandıracağı oyun merkezi aynı zamanda Google + sosyalağı ile de senkronize olacak. Bu sayede sosyal ağ üzerinden oynayabileceğiniz oyunları aynı zamanda Android cihazlardan da erişebileceksiniz.
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2012, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER