GoogleAds nedir?

Google, 1998 yılından beri dakikada ortalama 2 milyondan fazla arama yapılan, dünyanın lider arama motorudur. GoogleAds, arama motorunun işletmeler için hizmete sunduğu, kullanıcıların yaptığı kelime sorguları temel alınarak ölçümlenebilir özelliği olan bir çeşit reklamcılık türüdür. Şuan 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Google reklamları Kasım 2000 yılından itibaren faaliyet göstermeye başlamıştır.

GoogleAds nedir?

Metin bazlı reklam modeli olan GoogleAds, büyük, küçük, orta ölçekli işletme fark etmeksizin geniş alanda hizmet vermektedir. GoogleAds reklamlarında, belirlediğiniz hedef kitlenin yapabileceği arama sorgularını, ilgi alanlarını, site alan adı, ilgi çekici başlık ve konuları belirleyerek özel hedeflemeler gerçekleştirebilir. Böylelikle reklam hazırlanırken seçilen kelimeler aratılan anahtar kelimeler ile aynı olduğu takdirde reklam görünürlüğü artacaktır. Google reklamları, SEO stratejisini belirlemede önemli bir rol oynar.

1.Google arama ağı reklamları

Google arama ağı ile reklam verildiğinde anahtar kelimeleriyle ilgili konular Google’da aratıldığında, arama sonuçlarının yanında reklam görünecektir. Ancak anahtar kelimeleri Google ile alakalı olduğunda, reklamlar arama sonuçlarıyla birlikte görünür. Bunların yanı sıra reklamlar Google Play, Google Alışveriş, Google Görseller ve Google Haritalar’da gerçekleştirilen aramalarda da görünecektir.

2. Görüntülü Reklamlar – GDN Ads

Görüntülü reklam ağı sayesinde hedef kitleye uygun ürün ve hizmetleri, doğru zaman ve yerde müşterilere ulaştırabilirsiniz.Google görüntülü reklam ağı ile kullanıcılar web sitelerinde gezinirken,Youtube’ta , gmail maillerini kontrol ederken veya mobil cihaz ve uygulamalar kullanırken onlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

GDN Ads ile hedef kitlenizi ve açılış sayfanızı baz alarak yüksek performans gösteren kitleleri daha düşük maliyetle daha fazla dönüşüm sağlayabilirsiniz. Google Ads üzerindeki reklam dönüşümlerini  en düzeye çıkarmak için teklif verme özellikleri kullanılabilir.

Görsellerle kullanıcıları alışveriş yapmaya teşvik etme

Görüntülü reklam Ağı’ndaki bazı reklam türleri:

  • Duyarlı Görüntülü Reklamlar: Duyarlı görüntülü reklamları oluşturmak için  reklam metni, yer almasını istediğiniz görseller ve logo eklenmelidir.
  • Etkileşim reklamları: YouTube ve Görüntülü Reklam Ağı’nda yer alan reklamlar.

Performansı yüksek bir seo çalışması ile sitenizi arama motorlarında en üst sıraya taşımak için seo araçlarını doğru kullanan bir seo hizmeti almak sizi rakiplerinizin önüne atacaktır. Alanında bilgili seo uzmanlarından doğru bir hizmet almak için www.bigbang-digital.com ile iletişime geçebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER