En Çok Oynanan ve Hasılat Kazanan Mobil Oyunlar

Cep telefonlarının güçlenmesi ve oyun sektörünün giderek gelişmesi ile her gün birbirinden güzel ve ilginç mobil oyunlar karşımıza çıkmaktadır.

En Çok Oynanan ve Hasılat Kazanan Mobil Oyunlar

Bu oyunlar içerisinde kendinden söz ettiren ve tüm oyuncular tarafından ilgiyle oynanan birçok mobil oyun bulunmaktadır. Mobil oyunlarda genellikle oynaması ücretsiz online oynanan oyunlar oyuncular tarafından çok daha tercih edilmektedir. Bizde bu makalemizde sizlere mobil oyun dünyasında en çok tercih edilen ve en çok hasılat yapan 3 mobil oyunu sizlere derleyeceğiz.

1-) PUBG Mobile
PUBG Mobile, PUBG PC versiyonunun çok sevilmesinden sonra oyunun geliştiricisi Krafton ve PUBG Corporation tarafından mobil dünyaya da çıkışını 2016 yılında yaptı. 2016 yılından itibaren en çok oynanan ve en çok hasılat yapan oyunlar arasında ilk sıralarda yer aldı. 

PUBG Mobile Battle Royale oyunlardandır. Hem FPS hem de RPG tarzında oynanan bir oyundur. Bir haritaya 100’e yakın oyuncunun bir uçağın içerisindeyken haritanın herhangi bir noktasına inip tüm düşmanlar ölene kadar hayatta kalan oyuncu birinci olmaktadır. PUBG Mobile’de Solo ve takım olarak oyuna girilebilmektedir. Ayrıca oyunda mağaza bölümü bulunmaktadır. Mağaza bölümünde birçok kostüm, silah skinleri ve özel kutular bulunmaktadır. Özel kutulardan oyunculara zor bir şekilde elde edilen silah skinleri ve kostümler çıkmaktadır. Mağaza bölümünde kullanılan para birimi ise Unknown Cash’tir. UC satın alarak mağaza bölümünden birçok kozmetik ürünü envanterinize katabilirsiniz.

2-) Mobile Legends Bang Bang (MLBB)
Mobile Legends, MOBA türünün en önemli mobil oyun versiyonlarından birisidir. PC versiyonlarında oldukça sevilen MOBA türünde oyunlardan dolayı yapım şirketleri mobil oyun dünyasına da MOBA türünde bir oyun geliştirmesi adımına girdi ve 11 Temmuz 2016 tarihinde Mobile Legends Bang Bang oyunu mobil oyun evrenine katıldı. 

Mobile Legends’te bir harita üzerinde beşer kişiden oluşan iki takım savaşmaktadır. Her iki takımın amacı ise kendi üslerini koruyup düşman üslerini yok edip oyunu kazanmalarıdır. Oyunda 2 adet mod vardır. Bunlar Klasik ve Sıralı modlarıdır. Mobile Legends Bang Bang’te ayrıca birçok şampiyon ve şampiyonlara ait kostümler bulunmaktadır. Bazı şampiyonlar ve kostümler oyunun mağaza bölümünden satın alınabilmektedir. Mağaza bölümünde kullanılan para birimi ise Mobile Legends Elmas’tır. Mobile Legends elmas alarak mağaza bölümünden şampiyon ve kostümleri alarak oyunu güçlendirebilirsiniz.

3-) Free Fire 
Free Fire, PUBG Mobile gibi Battle Royale tarzında olan bir oyundur. 111 Dots Studio tarafından geliştirilen oyun Garena tarafından yayınlanmıştır. 30 Eylül 2017 tarihinde mobil oyun evrenine çıkış yapan oyun kısa süre içerisinde en çok oynanan oyunlar arasına girmiştir. Popüler olan oyun 2019 yılında Google Play Store tarafından “En iyi Popüler Oyunlar” ödülünü almıştır. 

Free Fire aynı PUBG Mobile’de olduğu gibi bir harita üzerinde 50’e yakın oyuncunun bir uçaktan, haritanın belirli bir bölgeye atlayıp, düşmanları öldürene kadar hayatta kalmasıdır. Free Fire’de Battle Royale, Ekip Çarpışması, Yaratıcı Mod, Yalnız Kurt ve Dereceli Modları bulunmaktadır. Ayrıca oyunda mağaza bölümü bulunmaktadır. Mağaza bölümünde birçok oyuncu kostümleri ve silah skinleri bulunmaktadır. Bu silah skinlerini ve kostümler dışında kutu açılışları da olmaktadır. Tüm bunları elde etmek için ise Free Fire Elmas’a ihtiyacınız olacaktır. Free Fire Elmas satın alarak kostümleri ve silah skinlerini elde etme imkânı yakalayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2022, 20:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER