Becker Ar-Ge’sinden akıllı ev devrimi

Alman bina otomasyonu ve akıllı ev sistemleri üreticisi Becker Antriebe, merkezi kontrol ünitesi CC (Central Control) 41’i dünya pazarlarıyla aynı anda Türk kullanıcıların beğenisine sundu.

Becker Ar-Ge’sinden akıllı ev devrimi

Tasarım ve üretim aşamaları tamamen Becker Ar-Ge’si tarafından gerçekleştirilen CC 41, bir evde bulunan tüm Becker kablosuz kontrol sistemlerini tek bir merkezde ve her an erişilebilir hâle getiriyor.

Becker Akademi Başkanı Maik Wiegelmann, 2021’de yüzüncü yılını kutlayan şirketin Ar-Ge’ye büyük önem verdiğini, bina otomasyonu ve akıllı ev sistemlerindeki dünya başarısının altında bu birikimin yattığını söyledi.

TEK MERKEZDEN KONTROL

CC 41 ile Becker’in mevcut tüm kablosuz ürünlerini tek bir merkezden kontrol edebilme imkânı bulacaklarını belirten Wiegelmann, “Centronic, B-Tronic ve yeni nesil CentronicPlus ürünlerimizin de aralarında olduğu tüm sistemler, kablosuz ve her durumda çalışabilir konuma geldi. Tüm cihazlar birbiriyle bağımsız şekilde, bir örgü ağda birleşebiliyor. Kontrol ünitemiz, LAN ve Wi-Fi aracılığıyla ağa entegre edilirken, en son güncellemeler internet üzerinden rahatlıkla indirilebiliyor.” dedi.

Kullanıcıların akıllı telefon veya tablet kullanarak rahatça kontrol etmelerine olanak tanıyan CC 41 ile çeşitli oda senaryolarını programlamak ve kontrol etmek de mümkün oluyor. Veriler, merkezi kontrol ünitesinde yerel olarak saklanırken, kullanıcılar sisteme güvenli bir bulut bağlantısı üzerinden erişim seçeneğine de sahip oluyor. CC41, Amazon Alexa ile donatılmış sesli komut sistemine uygun olarak da çalıştırılabiliyor.”

KONTROLLÜ NORMALLEŞME UMUDU

Becker Antriebe Türkiye Genel Müdürü Erdinç Yazganoğlu da, şirketin Türkiye pazarındaki konumunu her geçen yıl güçlendirdiklerini belirterek, CC 41’in bu ivmeye önemli katkı sağlayacağını söyledi.

Koruma, kapatma ve gölgelendirme sektörünün, kafe ve restoranların kapalı olması sebebiyle pandemide en fazla hasar alan sektörlerin başında geldiğini hatırlatan Yazganoğlu, “Kontrollü normalleşme ile birlikte bu kayıpların hızla telafi edileceğini düşünüyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER