2022 İçin 4 Video Oluşturma ve Pazarlama İpucu

Son on yılda, insanların video içeriğini izlemek için harcadıkları süre arttı. Özellikle herkesin eve kapandığı Covid-19 pandemisi sırasında internetten video izleme ortalama oranı yüzde 31'e kadar yükseldi. Bunu bir bakış açısıyla ortaya koymak için, pazarlamacılar video pazarlama stratejilerini sosyal medyada oluşturmaya başladılar.

2022 İçin 4 Video Oluşturma ve Pazarlama İpucu

Sosyal medya pazarlamasında video içeriğini kullanmanın birçok yolu var. TV reklamları veya eğitim videoları ile sınırlı kalmanıza gerek yok. Marka özgünlüğünü artırabilir, canlı videolar yayınlayabilir, düzenleme uygulamaları tanıtabilirsiniz. Bu şekilde parmaklarınızı video pazarlama sektörüne sokabilir ve işinizi büyütebilirsiniz. İşte pazarlama stratejinize video içeriği eklemenize yardımcı olacak en iyi 4 ipucu.

1) Gerçekçi Hedefler Belirleyin
Video pazarlama stratejinize başlamak için gerçekçi hedefler toplamanız gerekir.

Video pazarlamanın farklı türleri vardır. Hedefler belirlemek için, bir başlangıç ​​yapmak için hepsini çıkarmalısınız. Sadece birkaç ulaşılabilir hedef formüle ederek başlayın. Böylece fazla zorlanmazsınız.

Daha sonra  videolarınızın özel olarak ne için olacağını seçin. Örneğin, bazı pazarlama ajansları video içeriğini yalnızca reklam için kullanır. Bir ürün sayfasıyla başlarlar ve daha sonra sosyal reklamlara çıkmak için ayrılırlar.

Aksine, diğer pazarlamacılar videoları sosyal medya reklamcılığı için yoğun bir şekilde formüle eder. İzleyicilerinizin video içeriği paylaşma olasılığı diğer içerik türlerinden iki kat daha fazladır. Bu, doğrudan tüketiciye yönelik markalar için yararlıdır. Ayrıca, videolarınızın pazarlama sektöründe nereye düşeceği konusunda kapsamlı bir bilişe sahip olmanız gerekir. Bu nedenle gerçekçi hedefler belirlemek ve huni aşamasını belirlemek, video içeriğinizde güçlü CTA oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

2) Platforma Karar Verin

2022'de dünya çapında 3.78 milyar sosyal medya kullanıcısı var ve bu sayının yalnızca önümüzdeki yıllarda artmaya devam etmesi bekleniyor.

Pazarlama stratejiniz için hedefler belirlemeyi tamamladığınızda, videolarınızın hangi platformlarda yayınlanmasını istediğinize karar vermeniz gerekir. Seçebileceğiniz birkaç video pazarlama platformu var. Facebook, Snapchat, Tiktok, Instagram gibi büyük platformlara güvenilebilir.

Facebook ve Snapchat'teki izleyiciler, çevrimiçi video aramak için önemli miktarda zaman harcıyor. Bu nedenle, bu platformlardan herhangi birini seçmek, pazarlama stratejiniz için olumlu sonuçlar verebilir.

Her platformun ne önerdiğini ve hangi video uzantılarının gösterilebileceğini unutmayın. Bu çok önemlidir çünkü videolarınızı yeniden tasarladığınızda platform ve video içeriği birbirini tamamlamalıdır. Ayrıca, sosyal medya platformları yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Takip etmek zor olsa da, yeni başlatılan özelliklerden haberdar olduğunuzdan emin olmanız gerekir. 2022'de dikey video, IGTV, Reels ve Stories'in yılın özelliği olduğu Instagram'ı ele alalım. Gelecekte sosyal medya platformundan daha fazla video özelliği bekleyebiliriz.

Bu, daha iyi içerik oluşturma ve dolayısıyla önemli ölçüde daha büyük bir kitle ile sonuçlanacaktır.

3) Video Türünü Seçin
Genel içerik stratejinize yardımcı olması için video türlerini seçmeniz gerekir. Markanız için en uygun video türünü belirlemek büyük önem taşır.

Röportajlar: Röportajlar, hedef kitlenizi yeni etkileyicilere başlatmanın uygun bir yoludur.

Eğitici: Bilgilendirici videolar, kitleniz için markanın ilgisini planlamanıza da yardımcı olabilir.

Görüşler: Bir müşterinin ürününüzü nasıl kullandığını ve memnun olup olmadıklarını göstermeye yardımcı olurlar.

Eğlence: Eğlenceli videolar, yalnızca izleyicileri cezbetmek için yönetilir. Marka sesini vurgulamanın ve topluluk duygusunu genişletmenin cesaret verici bir yolu olabilir.

Perde arkası: Bu tür video içeriği, perdenin arkasına sanal bir bakış sağlar. Yine izleyicileriniz için bir eğlence kaynağı görevi görür.

4) Videolarınızı Kaliteli Hale Getirin
Youtube, Vimeo, Instagram ve Vine gibi çevrimiçi video paylaşmak için sosyal ağların oluşturulmasıyla, videoları düzenlemek ve oluşturmak artık sadece profesyonellerin işi değil.

Şu anda tek ihtiyacınız olan iyi bir bilgisayar sistemi ve bir video düzenleme programı. İyi haber şu ki, düzgün bir internet bağlantınız olduğu sürece, videoları Windows bilgisayarınıza veya Mac'inize bir program indirmeden çevrimiçi olarak bile düzenleyebilirsiniz.

Kizoa, profesyonel videoları kolayca geliştirmenize yardımcı olan çok çeşitli efektleriyle tanınan bir video düzenleme programı. Kizoa’da fotoğraf, video ve müzik içeren bir video yapabilir, metin, özel efektler, müzik ve geçişler ekleyebilirsiniz. Kizoa ayrıca 4K UHD çerçeveleri destekler ve 16: 9, 4: 3, 3: 2, 1: 1 ve 9:16, 3: 4 ve 2: 3 portre formatları gibi farklı en boy oranları sağlar. Bilgisayarınızdan veya Facebook gibi bir sosyal medya hesabınızdan video ve fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Kizoa kitaplığı, YouTube videolarınızı belirli projelerin özel ihtiyaçlarına göre özelleştirmek için kullanılabilecek birçok animasyon ve efektle yüklenmiştir. Tüm bu harika özelliklere erişmek için kaydolmanız gerekmez, ancak videoyu indirmek veya paylaşmak istiyorsanız kaydolmanız gerekir. Ücretsiz plan bir filigran koyar ve dışa aktarılan video 720P ile sınırlıdır.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2022, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER